plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Видалення гемангіоми

Видалення гемангіоми

Спеціалісти
Гемангіома являє собою доброякісну пухлину, плоских клітин, що еволюціонують, хаотично розвиваються на внутрішній поверхні лімфатичних і кровоносних судин. У більшості випадків хвороба проявляється в перші тижні життя новонародженої дитини. Активний розвиток відбувається протягом перших шести місяців. Іноді пухлина припиняє розростатися і починається її розсмоктування. У більших утвореннях нерідко формуються тромби, що виснажують запаси тромбоцитів, що призводить до зниження згортання крові.

Хірургічна операція

Метод кріодеструкції

Причини і методи видалення

Причини появи даної патології до кінця не вивчені, проте вважається, що основними факторами розвитку патології можуть бути негативні впливи на ще не народжену дитину і спадковість. За типом клітин доброякісні утворення відносять до наступних категорій:

 • Кавернозний.
 • Рацемічний.
 • Капілярний.
 • Міжм'язовий.
 • Клітинний.
 • Комбінований.

Найчастіше пацієнти не знають, що кожна з цих пухлин характеризується особливостями розвитку і певним ступенем впливу на здорові шкірні тканини.

Удаление гемангиомы в Киев

Лікарі пропонують хірургічні та терапевтичні методи позбавлення від доброякісної пухлини:

 • Лазеротерапія.
 • Хірургічне втручання.
 • Склерозування.
 • Кріолікування.
 • Електрокоагуляція.
 • Рентгенотерапія.
 • Гормональна терапія.
 • Компресійне лікування або накладання тугих пов'язок

Лазерне видалення гемангіоми

Лазерний промінь володіє особливими властивостями. Він проникає на задану глибину, а потім точково впливає на уражені клітини, не зачіпаючи здорові ділянки шкіри. Лазерний промінь використовують для видалення всіх типів доброякісних пухлин. Незважаючи на безболісність даного методу, деякі пацієнти потребують місцевої анестезії, оскільки у них занадто чутлива шкіра. Після процедури рубці не залишаються. Не вимагає тривалого реабілітаційного періоду.

Незважаючи на неперевершені характеристики лазерного променя, його застосовують не завжди. Зокрема, деякі випадки патології не дозволяють використання лише одного лазера, оскільки пухлина проросла в шкірний покрив занадто глибоко. В цьому випадку одним лише променем потрібно провести кілька процедур, що значно продовжить період реабілітації. Медики знайшли вихід у спільному використанні лазера з іншими радикальними методами лікування.

Лазерна терапія застосовується до пацієнтів будь-якого віку, незалежно від наявності супутніх патологій. Поки не відзначено негативних впливів променем на організм людини. Головне від пацієнта потрібно виконання всіх рекомендацій лікаря під час реабілітаційного періоду. Якщо і трапляються рецидиви, то це пов'язано з індивідуальними особливостями організму. Найефективнішим і безболісним способом видалення пухлини, є лазер.

Методику висічення доброякісного утворення призначає лікар після візуального огляду пацієнта і збору аналізів. При хірургічному видаленні гемангіоми можливе застосування загального наркозу, але іноді хірурги обходяться місцевим знеболенням. Все залежить від чутливості шкіри. Розрізи виконують по заздалегідь намічених лініях.

Під час видалення пухлини, фахівець обов'язково захоплює частину здорової шкіри, інакше можлива сильна кровотеча або в майбутньому може початися повторний розвиток гемангіоми. Після операції лікар накладає шви, а на них пов'язку.

Пацієнтів, які страждають гострими інфекційними хворобами і з пошкодженим шкірним покривом в області пухлини, не оперують. Після операції необхідно регулярне відвідування лікаря. У разі рецидиву, доброякісне утворення видаляють лазером.

Незважаючи на те, що гемангіома відноситься до групи доброякісних пухлин, вона вважається невідкладним випадком, що вимагає термінового лікування. Кріодеструкція - це метод, в якому використовується рідкий азот з температурою -180°C. Цим газом заморожують верхні шари шкірного покриву. Після декількох процедур, залишаються грубі рубці. Максимальна тривалість впливу рідким азотом на уражену тканину, становить 60 секунд, а мінімальне – 10 секунд. На шкірному покриві утворюється крижана кірка. Процедуру проводять кілька разів.

Після першої процедури через дві доби, на місці видалення гемангіоми утворюється захисна плівка. Рана затягується протягом двох тижнів. Можлива посилена пігментація шкіри, яка може протриматися до чотирьох місяців, після чого, повністю зникає. Утворюються скороники, які обробляють розчином марганцівки, не зачіпаючи здорові ділянки шкіри.

Процедура електрофорезу

Дана методика заснована на видаленні пухлини з використанням хлористого кальцію і електричного струму. Її застосовують до дітей, на обличчях яких помітні зовсім невеликі доброякісні утворення. Фізіотерапевт контролює частоту процедур і встановлює тривалість одного сеансу. Безболісна терапія сприяє відмирання пухлини, не залишаючи помітних рубців. У разі ураження гемангіомою дитячого хребта, для лікування підбирають іншу методику. В цьому випадку електрофорез неприпустимий. Вважається, що він активує розвиток патології.

Перед початком процедури дерматолог ретельно оглядає пацієнта, виявляючи наявність інших гострих або хронічних хвороб, що не дозволяють проводити лікарський електрофорез. Спеціаліст визначає дозування для кожного пацієнта індивідуально, встановлює тривалість процедури і розраховує силу струму.

Дана методика протипоказана дітям, що страждають серцевими недугами, астмою, гемофілією, алергією і тим, у кого в день проведення електрофорезу, підвищена температура. Не менш важливим фактором є те, що дана методика не викликає побічних реакцій. Крім перерахованих методів позбавлення від доброякісної пухлини, використовуються мазі, креми і народні засоби. Оскільки самостійно зробити правильний вибір методики неможливо, значить, потрібна консультація у лікаря.

Екстрене видалення доброякісних пухлин

Особливо неймовірний дискомфорт дитині доставляє пухлина, що розростається на нижній губі. Гемангіома іноді розвивається настільки швидко і з періодичними рецидивами, що її доводиться видаляти кілька разів. Найефективнішим і порівняно безболісним позбавленням від недуги, фахівці вважають видалення пухлини лазером. Дискомфорт посилюється, коли проблема поширюється на внутрішню поверхню щоки.

Найчастіше від цієї недуги дитину позбавляють буквально за три дні. У ліквідації більш складних доброякісних утворень, пацієнту додатково роблять ін'єкції або призначають системні стероїди для прийняття всередину. Потім до своєї роботи приступають хірурги. Комбінована терапія необхідна, якщо пухлина проросла далеко вглиб шкіри. Починаючи лікування на ранній стадії розвитку хвороби, можна не сумніватися, що на обличчі не залишаться навіть незначні наслідки операції.

Інші методики

Склерозуючі ін'єкції. Гемангіоми комбінованого і кавернозного типу нерідко видаляють за допомогою склерозуючих ін'єкцій. В область доброякісного утворення вводять препарати, що сприяють відмиранню уражених тканин і уповільнюють розвиток патології. Даний метод болючий, тому лікування проводять з використанням анестезуючих засобів. По завершенню курсу терапії, пухлина відмирає повністю, не залишаючи ніяких слідів.

Гормональна терапія. Ця методика заснована на видаленні пухлини впливом на неї гормональними препаратами. Їх приймають всередину, після чого вони зупиняють розвиток пухлинних клітин. Гормональні препарати зупиняють зростання пухлини з подальшим їх рубцюванням. Дозування і частоту прийомів ліків, лікар призначає, з урахуванням індивідуальної переносимості препарату і загального стану здоров'я пацієнта. Нерідко за допомогою гормональних засобів, пацієнта готують до видалення гемангіоми хірургічним методом.

Припікання. Ще один передовий метод зупинки розвитку доброякісної пухлини. Найчастіше припікання використовують на невеликих ділянках ураженої шкіри. Дана методика передбачає вплив на хворе місце електричним струмом.

Наші останні новини