Реконструктивні операції на носі дозволяють виправити вади або деформації носа, змінюючи його форму до «потрібної» пацієнту. У деяких випадках дефект органу пов'язаний з порушенням дихання, не дозволяючи людині повноцінно користуватися задуманої природою функцією. Буває і так, що в результаті серйозної аварії, травми або отримання опіку людина залишається зовсім без носа або залишкові тканини настільки малі, що не можна назвати їх носом. Для того, щоб повернути людині його колишній вигляд і виконується реконструктивна ринопластика.
Корекція форми або реконструкція |
Деформації і пороки розвитку плода, в результаті яких ніс у немовляти сильно деформований, увігнутий або не розвинений відповідно терміну народження – не виключення. Іноді доводиться виправляти ніс в результаті травм або після видалення з'явилися всередині нього новоутворень для додання «вірного» зовнішнього вигляду. Пластичні хірурги виконують реконструкцію носа, пазух або перегородок. Такого роду операції не можна назвати простими навіть в тому випадку, якщо потрібен лише косметичний ефект. Будова носа досить складна, крім цієї вимоги до результату вкрай високі, адже сам результат буде очевидний всім оточуючим. Справитися з такими складними умовами можуть тільки професіонали, які займаються вузьким напрямком лицьової пластичної хірургії.Щоб відтворити ніс по шматочках, іноді доводиться брати додаткові хрящі. Для цього використовують тканини і хрящі самого хворого, тільки з інших частин тіла. Може використовуватися хрящ з ребра або вушної раковини. Якщо можливо впоратися виключно тканинами області носа, то їх перерозподіляють в потрібному напрямку. Процес виправлення або створення індивідуальний для кожного пацієнта. Перш ніж починати операцію, лікарі вивчають будову носогубного трикутника, вираженість деформації або «травмованості», уважно досліджується кістковий каркас і хрящі, стан м'яких тканин. |
Показання та протипоказанняНе завжди показанням до операції можна вважати одне тільки бажання людини змінитися. Іноді хірургічне втручання просто необхідно і без нього життя людини, як фізіологічна її сторона, так і соціальна, буде затьмарена станом здоров'я. Показання можуть бути різними, але основними з них є:
На жаль, є ряд протипоказань, які перешкоджають попаданню хворого на операційний стіл. Крім тимчасової заборони на увазі гострого періоду респіраторних захворювань і супутньої їм температури до протипоказань відносяться:
Гепатит С. |
Особливості проведення операції |
За одне оперативне втручання не завжди можливо вирішити всі наявні проблеми. Іноді лікар може призначити від двох до п'яти операцій, які необхідно виконати. Період відновлення після кожної наступної операції триватиме не менше півроку. На прийомі у щелепно-лицьового пластичного хірурга можна дізнатися не тільки інформацію про кількість операцій. Він визначить також матеріал, з якого можлива реконструкція, і за допомогою комп'ютерної програми може змоделювати приблизний вигляд пацієнта після проведення всіх необхідних маніпуляцій. Важливо враховувати наступні факти:
|
Реабілітаційний період |
Накладений гіпс знімати самостійно ні в якому разі не можна. Його зніме фахівець, який проводив операцію тоді, коли це буде можливо. В іншому випадку після самовільного зняття гіпсу можна не тільки отримати серйозні ускладнення і порушення, а й інфекцію, яка значно збільшить період реабілітації і погіршить стан здоров'я. Обов'язково необхідно міняти перев'язувальний матеріал і тампони, що закривають носові ходи, рівно стільки разів на добу, скільки було призначено лікарем. Можна змінити частіше, якщо є в цьому необхідність (занадто швидке наповнення кров'ю, випадково допущене намокання тампонів або пов'язки). Невеликий набряк після проведеної пластичної операції є нормою і не повинен викликати побоювань. Можливі синці в області очей зійдуть досить швидко протягом 7 днів. В обов'язковому порядку необхідно бути на кожну призначену хірургом зустріч, так як тільки він може відповісти на турбують питання і проконтролювати процес відновлення після операції. Потрібно терміново звернутися за допомогою до лікаря, якщо спостерігається:
Будь-яке порушення стану, крім тих, про які до проведення будь-яких маніпуляцій повідомить лікар, сигналізує про те, що пацієнту необхідна професійна допомога. Якщо її не надати вчасно, стан може значно погіршиться, а реабілітаційний період збільшиться за тривалістю і хворобливості. Не варто запускати протягом можливого ускладнення аж до летального результату. При правильній поведінці пацієнта реальна непрацездатність триватиме близько тижня, після чого турбувати буде лише невеликий набряк в області носа і повільне відновлення дихання. Ці проблеми теж усуватися досить швидко, якщо слідувати всім рекомендаціям лікаря. |
Приємно дізнатися, що саме в Україні пластичні хірурги вперше в світі провели складну операцію по ...
14.04.20