plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Видалення гігроми

Видалення гігроми

Гігрому інакше називають сухожильним ганглієм, це доброякісне утворення. Але це не заважає їй завдавати незручності, біль і дискомфорт, не кажучи вже про зовнішній вигляд новоутворення. Вона утворюється на оболонці суглоба, будучи капсулою, всередині якої накопичується в'язка однорідна рідина. Найчастіше вона з'являється близько суглобової сумки, заважаючи згинати суглоб і в повній мірі користуватися кінцівкою. А зовні виглядає як невелика шишка або наріст, малорухлива під шкірою. Вона не представляє небезпеки, на перший погляд, але не можна залишати все так, як є. Обов'язково потрібно звернутися до фахівця, який зможе точно визначити різновид наросту на шкірі, призначити шляхи його лікування або ліквідації.

Удаление гигромы в Киеве

Звідки береться і чим небезпечна?

Частою причиною утворення гігроми на руці можна назвати надмірні фізичні навантаження і травми, які провокують її появу. Спадкова схильність теж може спровокувати появу захворювання, як і застарілі, але не доліковані травми. Але іноді наявність такої шишки нічим не обумовлено. Буває так, що вона утворюється сама по собі, без видимих причин і заважає нормальному життю.

Не можна сказати, що ця шишка небезпечна для життя або істотно загрожує здоров'ю, якщо її не травмувати і не розкривати випадково або спеціально. Вона може багато років просто перебувати на тілі людини і не заважати йому в звичайному житті. Але якщо не займатися лікуванням і видаленням гігроми, то вона може мимовільно розкритися від удару, викликати запальний процес і нагноєння. Також існує кілька ознак, при появі яких звернення до лікаря має бути негайним:
 • Утворення почало рости в розмірах, особливо якщо збільшується за короткі терміни.
 • Субстанція всередині шишки стала неоднорідною, з'явився неприємний запах або запалилася шкіра навколо неї.
 • Після удару або без видимих причин з гігроми тече рідина світлого або жовтого кольору, кров або гній.
 • Сильний пульсуючий або гострий біль в районі шишки.
Будь-який з цих симптомів говорить про термінову необхідність звернення до фахівця. Якщо ж утворення ніяк не змінюється з часом, не заважає при ходьбі або фізичних навантаженнях, не треться об одяг або ручну поклажу, то лікар може порекомендувати деякий час спостерігати за нею і не вдаватися до оперативного лікування.

Важливо розуміти, що самостійно це утворення не розсмокчеться, стан може тільки посилитися. Іноді буває так, що візуально шишка стає менше, але це пояснюється тільки тим, що утворення проникло в порожнину суглоба. Звідти шишка або повернеться на колишнє місце, або лопне і проллється на суглоб і розташовані поруч з ним тканини.

Як лікувати?

Утворення, подібні гігромі, лікуються тільки хірургічним втручанням. Якщо вона маленького розміру, то можна спробувати впоратися з нею за допомогою масті та народних засобів. Тільки жоден з цих прийомів не позбавить повністю від новоутворення і не дасть гарантії на відсутність рецидиву. Вся складність в тому, що сама гігрома являє собою рідину всередині капсули, і якщо не видалити саму капсулу, то вона, швидше за все, повернеться в тому ж місці, тільки у великих розмірах.

Намагатися розчавити гігрому не можна ні в якому разі. Рідина може потрапити в порожнину суглоба і викликати в кращому випадку запалення, в гіршому може дійти до гангрени і ампутації. В іншому випадку при розриві пухлини вся рідина проливається на тканини, що є сусідами з шишкою, і також викликають запалення і сильний біль. Дуже часто через короткий час можна побачити початок рецидиву.

Існують не операційні медичні методи боротьби з гігромою, але вони не так ефективні. Є метод, при якому гігрому проколюють і акуратно видаляють рідину всередині неї, а потім накладають на це місце пов'язку, що давить. В іншому випадку після проколу всередину впорскують спеціальні розчини, які дозволяють зменшити кількість рідини в гігромі і припинити її вироблення. Ці методи добре звучать, але, на жаль, більш ніж в п'ятдесяти відсотках випадків гігрома повертається і знаходить великі розміри, ніж раніше, через те, що капсула залишається на тілі пацієнта.

Хірургічне втручання

Цей метод вважається найефективнішим в боротьбі з новоутворенням, так як дозволяє видалити не тільки все, що знаходиться всередині гігроми, але і саму капсулу. Адже саме вона є причиною такої великого кількості рецидивів. Ця операція не є небезпечною і робиться під місцевою анестезією, що дозволяє навіть самому турботливому пацієнтові спостерігати за тим, що відбувається. Єдиний мінус такого способу знищення шишки-накладення швів, але і з ними можна легко впоратися за допомогою деяких мазей або коригувальних процедур.

Таке втручання відбувається в кілька нескладних етапів, а триває весь процес не більше години, в залежності від розміру пухлини. Ніяких спеціальних приготувань до цього виду хірургії не потрібно, досить просто звернутися до фахівця, який зможе призначити день проведення операції. Після її проведення пацієнт в той же день може відправлятися додому. Побічних ефектів або серйозного нездужання операція не викликає. Етапи самої операції приблизно однакові і виглядають наступним чином:
 • Вся гігрома і область навколо неї обробляється антисептичним розчином, робиться надріз по довжині всього новоутворення.
 • Акуратно виводиться на поверхню капсула гігроми і видаляється, або спочатку вона проколюється і викачується весь вміст, а потім видаляється оболонка.
 • Порожнина, в якій знаходилася шишка, обробляється і перевіряється на наявність залишків або відростків гігроми.
 • Накладаються шви на розріз, якщо він великого розміру, заклеюється стерильною пов'язкою.
 • Через сім-десять днів шви видаляються.

Після закінчення цього часу про те, що на цьому місці була пухлина, буде нагадувати тільки тонкий шов, який буде практично не видно. У разі якщо гігрома має великий розмір і знаходиться на незручному місці, під час проведення операції, крім скальпеля, використовують лазер. З його допомогою можна швидше і ефективніше впоратися з наявною проблемою.

У рідкісних випадках операція проводиться під загальним наркозом. Це робиться тільки у випадках, коли новоутворення має значні розміри або набуло ці розміри за короткий проміжок часу, що передує хірургічному втручанню. Також загальний наркоз допустим у випадках, коли гігрома розташовується на обличчі або шиї, в будь-якій складній локації на тілі або її видалення передбачає тривалу операцію. В цьому випадку доведеться залишитися в стаціонарі приблизно на добу, щоб можна було поспостерігати за станом пацієнта після операції.

Що потрібно зробити до початку операції?

Перед проведенням хірургічного втручання фахівець обов'язково призначає ряд спеціальних обстежень, щоб зрозуміти розміри пухлини, зібрати безліч даних про неї. Починає він свій збір інформації з пальпації гігроми. Так він зможе визначити не тільки її розмір і колір, але і хворобливість при натисканні, стан гігроми, можливі ознаки її запалення і ймовірні додаткові камери всередині новоутворення. Крім цього, призначається ряд стандартних обстежень:

 • МРТ. Діагностування пухлини за допомогою таких дорогих і поки малодоступних механізмів застосовується тільки в тому випадку, якщо вкрай важливо дізнатися всі точні параметри новоутворення.
 • УЗД. Це обстеження призначається в обов'язковому порядку, воно дозволяє уточнити не тільки розмір і будова пухлини, але і побачити розташування і стан тканин біля неї. До проведення операції потрібно уточнити, як розташовані сухожилля, нерви і кровоносні судини близько гігроми.
 • Пункція. Пробу вмісту новоутворення роблять в будь-якому випадку, найчастіше після її видалення, але в деяких випадках до проведення операції. Це потрібно, щоб упевнитися в доброякісної природі пухлини.
 • Стандартний набір аналізів-сечі, крові. А також проводять тести на сифіліс, гепатити C і B, ВІЛ.

У виняткових випадках лікар призначає якісь маніпуляції крім перерахованих вище. Найчастіше це відбувається в тому випадку, якщо кіста знаходиться на лучезапястному суглобі. Саме там сходиться велика кількість нервів, судин і сухожиль, тому робота з видалення гігроми на цьому місці може бути серйозно ускладнена.

Запись по телефону:044 222-6-111