plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Видалення ганглія

Видалення ганглія

Ганглії - досить поширені утворення, які найчастіше зустрічаються на руці або пальцях руки, рідше – в інших місцях. Це пухлини - доброякісні утворення, які з'являються над суглобами. Справа в тому, що близько рухомого суглоба є вільна порожнина, а при утворенні ганглія ця порожнина заповнюється рідиною. Оболонка суглоба випинається і відсувається від місця, передбаченого природою. Утворена в порожнині рідина з'являється над суглобом і створює шишку ще більшого розміру.

Сам ганглій має зв'язок з капсулою суглоба або його сухожиллями, але не більше того. Це утворення завжди доброякісне і ще жодного разу не були зафіксовані випадки його переродження в злоякісну пухлину. Однак це не привід не звертатися до лікаря і нічого не робити з проблемою.

Удаление ганглия в Киеве

Звідки береться проблема?

Точної причини не зможе назвати жоден фахівець. Існує припущення, що розвивається це захворювання від гіперподвіжності, що виникає в суглобах. Основна кількість хворих - серед молодих жінок. Вважається, що проявляється ця хвороба від витонченості і слабкості оболонок суглоба. Виникає різниця в тиску внутрішньосуглобової рідини - вона більше, ніж у здорової людини. А так як положення суглоба часто змінюється, то це заподіює неприємні відчуття і породжує новоутворення, яке називається ганглій. Шкіра в районі горбка, що з'явився, повинна бути звичайного, незміненого кольору і форми, безболісною і рухомою на дотик.

Чи потрібно до лікаря?

Звертатися до фахівця потрібно в будь-якому випадку, в першу чергу тому, що тільки лікар зможе визначити природу утворення і наскільки воно небезпечне. А його доля залежить від місця його розташування. Якщо він не заважає займатися звичними справами і не деформується під впливом тертя, то лікар може порадити поспостерігати за ним деякий час. Але є деякі ознаки, поява яких говорить про необхідність терміново звернутися до фахівця:

  • Поява хворобливих відчуттів близько шишки.
  • Деформація нігтьової пластини близько ганглія.
  • Дискомфорт в місці появи освіти.
  • Підвищення температури тіла, запалення, почервоніння шкіри.
  • Розрив шкіри над шишкою, порізи і удари.
  • Сочиться рідина, сукровиця або кров з рани або самої шишки.
  • Поява неприємного запаху.

Будь-який з перерахованих симптомів є ознакою необхідності негайного звернення до медичного закладу за спеціалізованою допомогою. Якщо це місце постійно треться об одяг або сумку, відчуває вплив перепадів температур в роботі або інші незвичайні впливи, то звернутися до лікаря потрібно якомога швидше.

Як справлятися із захворюванням?

Дотримуватися приписів медичного працівника, який обстежив турбуючу ділянку тіла. У деяких випадках ганглій зникає сам, коли пропадає постійна фізична робота, яка створює зайву активність кінцівки. Ганглій необхідно видаляти, якщо:

  • Рух руки або ноги заподіює біль.
  • Пацієнт в повсякденному побуті постійно зачіпається освітою.
  • Наріст охоплює нервові волокна, сухожилля або вени, створюючи загрозу своїм існуванням.
  • Утворення заважає згинати кінцівку.
  • Є будь-які ознаки термінового звернення до лікаря.

Можна розглянути різні методи лікування від простих до складних. У клініці запропонують скористатися одним з таких варіантів:

  • Відкачати рідину і весь вміст через спеціальний прокол.
  • Ввести спеціальний препарат, який гальмує подальше виробництво рідини всередині порожнини.
  • Видалити зсередини за допомогою артроскопа, введеного всередину суглоба.

Рецидиви і період після хірургічного втручання

За статистичними даними, після втручання медичних працівників, можливість виникнення шишки на тому ж місці практично дорівнює нулю – становить не більше 1-2 відсотків. Іншими словами, поява на старому місці нового освіти неможливо. При введенні препарату всередину кінцівки ймовірність рецидиву більше і коливається на рівні 50 відсотків.

Якщо лікування проходило за допомогою проколу і викачування нутрощів шишки, то після проведення маніпуляції на область рани накладається стерильний бинт і пов'язка. Ця процедура не дозволить знову проявитися тієї ж пухлині і, до того ж, посприяє підтягування шкіри і швидкому післяопераційному відновленню. Після введення препарату ніяких додаткових дій не потрібно - тільки чекати, спостерігати і слідувати інструкціям лікаря.

Використання артроскопа і хірургічного втручання загрожує накладенням швів, які необхідно буде обробляти. Але розріз буде мінімальним - щоб дозволити доктору під час оперативного втручання скористатися відеокамерою на інструменті і виконати всі необхідні маніпуляції. Останнім часом цей метод використовують все частіше, так як з його допомогою легше простежити хід втручання і виконати все акуратно.

Запись по телефону:044 222-6-111