plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Травма сухожиль згиначів

Травма сухожиль згиначів

Травми сухожиль згиначів вважаються поширеними серед усіх типів пошкоджень сухожиль. Як правило, вони виникають при відкритому пошкодженні. Воно може виражатися в різаній рані, нерідко при попаданні рук в механізми в процесі їх роботи. Значно рідше сухожилля згиначів травмуються при закритих травмах.

Яке б пошкодження не призвело до подібної травми, медична допомога зводиться до того, щоб повністю відновити адекватні функції пальців, оскільки втративши сухожилля пальця, можна забути про його нормальне функціонування. Втративши перший палець, можна позбутися 40% всієї функціональності кисті. Отримавши травму сухожиль згиначів, пацієнту вкрай важлива медична допомога в перші 24 години після травми.

Види пошкоджень

Існує кілька класифікацій травм сухожиль згиначів. Виділяють такі критерії їх розподілу:

  • Відкриті травми і закриті, в залежності від стану шкірного покриву.
  • Повні пошкодження і часткові, в залежності від того, наскільки сильно були пошкоджені сухожилля.
  • Ізольовані або множинні пошкодження згиначів, які визначаються кількістю наявних у однієї людини травм сухожиль.
  • Свіжі, несвіжі або застарілі травми, залишені в певному часовому проміжку; до трьох діб травми вважаються свіжими, а більше трьох тижнів-застарілими.

Серед закритих травм згиначів роблять відмінність між травмами, отриманими спонтанно, і дегенеративно-дистрофічними змінами. Відкриті пошкодження сухожиль можуть мати пошкодження шкірного покриву або бути поверхневими.

Симптоматика

Причиною виникнення закритих пошкоджень сухожиль згиначів служать важкі плоскі предмети, які довелося піднімати пацієнтові. Наприклад, серед таких предметів можуть бути скло або листи металу. Для закритих ушкоджень досить різних поранень долоні.

При пошкодженні згиначів виникають характерні виражені симптоми. Пацієнт відчуває біль, отримавши травму, а згодом не може стиснути пальці в кисті. Згинаються тільки п'ястно-фалангові зчленування. Іноді через ці рухи виникають діагностичні помилки.

Травма сухожилий сгибателей

Для підтвердження цілісності структури сухожиль доктору необхідно перевірити можливість згинання пацієнтом кисті. При цьому згинається на початку кінцева фаланга, а середня залишається фіксованою. Після цього фіксується основна фаланга, а згинається середня. Якщо сухожилля не пошкоджено, подібні рухи пацієнт виробляє без видимих зусиль.

Діагностика відкритих пошкоджень проводиться, якщо порушені основні функції пальців і видно в рані, що утворилася, дистальні кінці сухожиль. При цьому помітно зміщення проксимальних кінців сухожиль в сторону передплічної області, до якого призводить скорочення м'язів.

Методи застосування сухожильних швів

Для лікування пошкоджень, від яких постраждали сухожилля згиначів, в будь-якому випадку необхідна операція. Результат оперативного втручання буде залежати від часу, який пройшов після отримання травми.

Медична наука знає більше 120 методів і способів сухожильних швів в пластичній хірургії, які можуть використовуватися для відновної операції. Багато з них мають схожі ознаки і тому операції можна розподілити по декількох групах:
  • Методика поверхневих швів, яка включає використання ниток і вузлів на поверхні пошкодженого сухожилля.
  • Спосіб внутрішньоствольних заглибних швів, коли ті ж нитки і вузли занурюються всередину стовбура сухожилля і проходять між кінцями стовбура.
  • Операція зі швами, що впроваджуються і переплітаються з сухожиллями.
  • Метод з розвантажувальними швами або швами на відстані.
  • Хірургічне втручання зі швами, що видаляються і блокуються.
  • Операція зі швами, які застосовуються на дистальній фаланзі, щоб прикріпити сухожилля до кісткової тканини.

Сухожильний шов для операції вибирається в залежності від рівня нанесеного пошкодження. Важкодоступним результатом вважається накладання шва сухожиль згиначів на середню зону кисті.

Нанесення первинних і відкладених швів

Тактику лікування сухожиль згиначів вибирають, ретельно дослідивши її локалізацію, ступінь забруднень, структуру пошкоджень. У тих випадках, коли рана чиста, з рівними краями, відсутнє пошкодження артерії і м'яким тканинам досить харчування, виконується первинний шов.

Чим швидше проводять хірургічне втручання, тим більше шансів, що рана добре заживе і відновиться функціональність сухожиль. Важливо здійснити операцію за 6 годин після травмування. Застосування первинного шва можливо не пізніше ніж через добу після нанесення травми.

При великих травмах сухожиль згиначів, ранах з рваними краями, розтрощеннях, значних забрудненнях, несвоєчасному візиті до лікаря, хірурги вдаються до відстроченого вторинного шву сухожиль. Тільки після того, як рана повністю зажила, можливо хірургічне втручання.

Лікування поверхневих і глибоких згиначів

Якщо пацієнт звертається до лікаря з пошкодженням сухожиль глибоких згиначів, що знаходяться ізольовано, операція має бути більш складна. Така травма трапляється при нанесенні рани на нігтьові фаланги. Як результат, у потерпілого не згинається суглоб між фалангою нігтя і знаходиться поруч середньої фалангою. Проводячи хірургічне втручання, лікар намагається відшукати проксимальний кінець пошкодженого згинача, далі він зшиває сухожилля. Якщо з проксимальним кінцем виникають труднощі, виробляють підшивання периферичного кінця і кісткової тканини середньої фаланги.

Коли наносяться травми пальців( не нігтьові), пошкодження долонь і передпліччя, можливий розвиток пошкодження згиначів на поверхні сухожилля, що виникло ізольовано. Суглоб, що з'єднує середню і основну фалангу, не згинається при подібній травмі. Для успішного результату хірургу необхідно відшукати проксимальний кінець. Іноді слід зробити додатковий розріз в зоні долонної області. Через розріз, використовуючи провідник, лікар виводить центральний кінець в зону периферичної рани.

Розтрощені або розволокнені сухожилля доводиться сікти. При необхідності під час операції зі зшивання хірург проводить подовження сухожиль згиначів.

Практично всі травми сухожиль згиначів вимагають складного і досвідченого хірургічного втручання, часто з використанням мікрохірургічних методик. Для хірургічного втручання застосовується джгут, при цьому лікарі намагаються мінімально травмувати тканини. Використовується місцева або провідникова анестезія для можливості згинання пацієнтом пальців по команді хірурга. Таким способом перевіряється відновлення сухожиль. Після операції в період відновлення пошкоджена кінцівка фіксується за допомогою гіпсової пов'язки.

Запись по телефону:044 222-6-111