plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Травма сухожиль розгиначів

Травма сухожиль розгиначів

Руки людини - найбільш травматичні частини його тіла. Ми часто навіть не звертаємо уваги на те, як часто ми їх забиваємо, дряпаємо і придавлюємо. Звичайно, в більшості випадків такі травми не несуть значної загрози. Однак трапляється і так, що травма руки призводить до розриву сухожиль розгиначів.

Коротка характеристика

Самі по собі сухожилля в нашому організмі призначені з'єднувати м'язову тканину з кістковою. В анатомії прийнято ділити їх на два основних види:

 • Згиначі.
 • Розгиначі.

Зрозуміло, що сухожилля згиначі допомагають згинати частини тіла, а розгиначі, відповідно – їх розгинати. Місце розташування розгинаючих сухожиль рук-тильна поверхня кисті і пальців. Оскільки вони розташовані занадто близько до поверхні, то можуть пошкоджуватися навіть внаслідок не дуже значних травм.

Які бувають травми сухожиль розгиначів

Внаслідок того, що люди найчастіше при будь-яких обставинах і при будь-якій роботі користуються руками, то і травми сухожиль можуть бути досить різноманітними. У загальному сенсі всі їх види З можна згрупувати в кілька категорій:

 • Пошкодження міжфалангових суглобів (часто їх ще називають "молоткоподібний палець»).
 • Деформації.
 • Пошкодження п'ясткової кістки або передпліччя.

Лечение травмы сухожилий разгибателей в Киеве

Будь-яка із зазначених травм на сьогоднішній день легко піддається лікуванню, а травми перших двох видів часто можуть виліковуватися консервативними методами навіть без хірургічного втручання. Однак, як показує практика, досить часто таке лікування, в тому числі і хірургічне, призводить до того, що наслідки травми людина відчуває на собі все життя.

Наслідки невірного лікування

Досить велика кількість людей, отримавши травму сухожиль розгиначів, навіть не звертаються за медичною допомогою. Особливо часто таке відбувається при травмах міжфалангових суглобів. Так, з часом проходять больові відчуття, проте повний функціонал до пальця руки в такому випадку вже не повертається.

Також часто спостерігаються проблеми у людей, які хоча і зверталися за медичною допомогою, проте не отримали її належним чином, що призвело до неповного відновлення функції пальців або кисті.

В цілому, основними неприємними моментами після травмування сухожиль розгиначів можуть бути наступні:
 • Постійно зігнута фаланга пальця, що значно заважає в побуті і, крім того, надмірно привертає увагу своєю неестетичністю.
 • Вигнутий палець або відразу кілька пальців, що значно зменшує функціональні можливості руки, а, значить, і працездатність людини.
 • Відвисання пальця.

Причини низької ефективності консервативного лікування

Консервативне лікування передбачає накладання різного роду пов'язок, шин, гіпсу та ін. на місце травми. Так, наприклад, при наявності свіжих закритих розривів сухожиль розгиначів виконується зовнішня фіксація шинами. При цьому абсолютно не має значення, шини якого виробника буде використовувати лікуючий лікар-методика їх накладання однакова. При накладанні шин повністю розгинають нігтьову фалангу і частково-середню.

Однак ефективність такого способу лікування, як показує практика, становить не більше 50 %. Основні причини такої ситуації полягають у:
 • Відсутності необхідного розміру конструкцій (шин) на момент надання лікарської допомоги.
 • Неможливості протягом тривалого часу утримувати палець в одному положенні (близько шести тижнів).
 • Несвоєчасному накладенні фіксатора на місце травми.

Таким чином, навіть при своєчасному зверненні до лікаря після отримання травми сухожиль розгиначів відсутня гарантія, що вашим пальцях повернуть і повну функціональність, і колишній вигляд. Звичайно, можна відразу ж провести хірургічне втручання, але чи буде воно досить ефективним.

Хірургічне втручання: за і проти

Показаннями до хірургічного втручання при травмі сухожиль згиначів є пошкодження передпліччя або кисті, оскільки в таких випадках сухожилля обов'язково слід зшивати. Крім того, оперативне втручання показано і при абсолютній неможливості розігнути палець.

Варто сказати, що хоча методики хірургічного лікування зазначених травм розроблені досить давно, проте статистичні дані говорять про те, що третина з них проходить безуспішно. Саме в результаті такого "лікування" пацієнтам згодом ставиться діагноз "застаріла травма".

Проблема полягає в неправильному накладенні первинного шва при проведенні операції. Причини такої ситуації можуть бути різними, проте головна з них – недостатність у лікаря досвіду роботи з травмами сухожиль. Тому навіть найменше відхилення шва від необхідної траєкторії здатне назавжди залишити людині або просто неестетичного виду палець, або ще й межування його функціональності до того ж.

Таким чином, наслідки травми сухожиль розгиначів можуть переслідувати Вас все життя, особливо якщо це були досить серйозні пошкодження. Або ж ви можете звернутися в клініку пластичної хірургії і з легкістю залишити в минулому всі посттравматичні проблеми.

Переваги пластичної хірургії

Пластична хірургія - дуже специфічна область медицини. Фактично за допомогою пластичних хірургів можуть проводитися ті ж операції, що і за допомогою звичайних. Однак є і ряд нюансів, які роблять звернення до пластичного хірурга більш вигідним:

 • Високий рівень кваліфікації. Пластичні хірурги напрацьовують практичний досвід ще на етапі отримання кваліфікації. Крім того, як правило, вони ще певний період часу працюють у сфері звичайної хірургії.
 • Націленість на повернення первозданного вигляду. Робота будь-якого пластичного хірурга полягає не тільки у відновленні функціональності тієї чи іншої частини тіла і не тільки в поліпшенні стану здоров'я пацієнта. Якість його роботи визначається також і естетичним зовнішнім виглядом. Таким чином, оперативні втручання при пластичній хірургії завжди націлені на створення естетичного зовнішнього вигляду на додаток до всіх інших цілей.

Таким чином, якщо у Вас є травма сухожиль розгиначів будь – якого рівня складності і терміну давності-ви можете сміливо звертатися в нашу клініку за допомогою.

Пластика сухожиль

Пластичні операції на сухожиллях розгиначів, так само як і на інших видах сухожиль мають досить часте застосування. Залежно від необхідності лікар може запропонувати один з варіантів оперативного втручання:

 • Тендопластику.
 • Зміна розмірів.
 • Транспозицію.
 • Тендоліз.
 • Тенодез.
Найбільш поширеним видом пластичних операцій на сьогодні є тендопластика. Її сутність полягає в заміщенні наявних дефектів в сухожиллях за допомогою біологічних матеріалів.

Операція зі зміни розмірів передбачає, що пацієнту подовжать або вкоротять проблемне сухожилля, а транспозиція полягає в переміщенні сухожилля в нове ложе. Найчастіше при транспозиції змінюють саме точку прикріплення, намагаючись зберегти початкову точку.

Застосування тендолізу полягає у звільненні з рубцевої тканини, а тенодеза - в обмеженні руху в суглобах, для чого застосовується фіксація сухожилля в певному положенні.

Як вибрати тип операції

Вибір способу пластики сухожиль розгиначів, як правило, грунтується на обліку значної кількості факторів:

 • Строків, що минули з моменту травмування.
 • Наявності рубцевих змін тканини над ложем сухожиль розгиначів.
 • Стану шкірного покриву.
 • Наявності дефіциту шкіри.
 • Стану м'язових і кісткових тканин, суглобів.
Коли у пацієнта присутня мінімальна кількість рубцевої тканини в місці отриманої травми, шкіра перебуває в нормальному стані і збережений повний обсяг і безболісність пасивного руху в суглобах, то умови для проведення пластики вважаються сприятливими.

Наявність же великих пошкоджень, ускладненого загоєння ран, поширених рубцевих змін тканини над ложем сухожилля відносять до несприятливих умов для проведення пластичної операції

У будь-якому випадку тип операції і тривалість необхідного відновлення визначатиме пластичний хірург після повного обстеження.

Запись по телефону:044 222-6-111