plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Ринопластика кінчика носа

Ринопластика кінчика носа

Спеціалісти
Слоссер Дмитро Слоссер Дмитро Пластичний хірург

Особливості процедури зі зміни кінчика носа

Особливості процедури зі зміни кінчика носа

Фізіологічна будова кінчика носа включає в себе хрящову тканину, крилоподібні хрящі і перегородки. Кінцевий носовий відділ зумовлює напрямок всього носа. Він вразливий до травм і іншим механічних пошкоджень, тому навіть самий незначний удар може викривити як кінчик, так і всю форму носа. Викривлення кінчика носа може бути вродженим. Щоб вирівняти кінчик носа або всю вісь, необхідно хірургічне втручання.

Ринопластика на кінчику носа може проводитися під загальним наркозом або під місцевим. У середньому процедура займає дві-три години. Під час операції зі зміни форми кінчика носа хірург зачіпає Колумеллу, носові хрящі і м'яку носову тканину. В цілому, під час проведення процедура мало чим відрізняється від ринопластики всього носа.

Сенс маніпуляцій полягає в тому, що для початку потрібно відокремити м'які тканини від кісткової основи, а тільки після цього здійснювати дії, спрямовані на зміну форми кінчика носа. Під час такої процедури вдається усунути як вроджені, так і набуті дефекти.

Методи проведення операції

Методи проведення операції

Хірургічна процедура, спрямована на коригування форми кінчика носа може проводитися двома способами - відкритим і закритим. При відкритому способі надріз робиться в області самої перемички, це забезпечує хірургу відкритий доступ до носових тканин і дає більше шансів добитися бажаного результату. У випадку, якщо операція проводиться закритим способом, розріз робиться всередині слизової. Обидва методи передбачають накладення швів, які забезпечують надійну фіксацію зміненої форми носа.

Вибір методу залежить від ряду особливостей, в числі яких товщина шкіри на носі, його довжина і ширина, міцність хрящових тканин і ступінь спотворення від правильної форми. Як було відзначено, за допомогою ринопластики можна усунути як вроджені, так і набуті дефекти. Якщо кінчик носа деформувався в результаті отриманої травми, то в більшості випадків здійснюють пересадку шкіри з вушної раковини. Додаткова тканина накладається на ніс за допомогою кінського волоса, потім певний час змащується вазеліном (щоб тканина розм'якшувалася і краще приживалась), а також прогрівається ультрафіолетом, що запобігає потраплянню інфекції на рану.

Такий метод по виправленню форми кінчика носа є економічним в плані і часу, і фінансів. Що стосується вроджених дефектів, то вони усуваються за допомогою відшарування шкіри на кінчику носа. Це робиться для того, щоб отримати доступ до хрящової скелету і виконати потрібні дії в області крилоподібного хряща. Потім кінчики носа з'єднуються за допомогою операційних швів.

Показання і протипоказання для проведення процедури

Основним показанням для проведення даної операції є неправильна форма кінчика носа, яка спотворює зовнішність людини. Кінчик може бути в формі гачка або краплі, звужений або розширений. Показаннями для оперативного втручання також є широкі або вузькі ніздрі, які порушують дихальну функцію. Ринопластика також проводиться в разі зміщення носової осі вправо або вліво.

Протипоказанням для проведення операції є наявність будь-яких запалень на носі, а також загострення хронічних захворювань пацієнта. Незалежно від ступеня спотворення форми носа або його кінчика абсолютними протипоказаннями для проведення ринопластики є цукровий діабет, онкологічні захворювання, а також недуги серця і нирок. Жінкам заборонені оперативні втручання під час менструального циклу, а також в період вагітності та годування груддю. Видається неможливим виправити форму носа, якщо у пацієнта порушене згортання крові.

Підготовчий етап операції

Як і перед будь-якою іншою операцією, перед ринопластикою кінчика носа пацієнт повинен здати повний комплекс аналізів. Це дозволить хірургу оцінити загальну картину здоров'я пацієнта і передбачити можливі ризики і ускладнення під час хірургічного втручання. Для проведення операції на кінчику носа потрібні такі аналізи:

- загальний аналіз крові (розгорнутий);

- аналіз крові на протромбін;

- аналіз крові на ВІЛ-інфекцію;

- аналіз крові на гепатит;

- аналіз крові на біохімію;

- ЕКГ;

- аналіз крові на антиген;

- рентгенологічне обстеження;

- комп'ютерна томографія носових пазух.

На основі результатів перерахованих вище аналізів пацієнта дозволяється або забороняється проведення ринопластики. У разі, якщо результати є задовільними і операція не представляє загрози здоров'ю пацієнта, призначається день проведення хірургічного втручання. За кілька днів до операції, а краще за тиждень, пацієнт ні в якому разі не повинен вживати спиртні напої, потрібно також відмовитися і від куріння та не перебувати на відкритому сонці.

У жодному разі перед операцією не можна приймати кошти, сприяють розрідженню або згортання крові. Безпосередньо перед самою ринопластикою, пацієнтові не рекомендується пити і їсти. У разі поганого самопочуття в день операції, пацієнт обов'язково повинен поставити до відома про це лікаря. При наявності будь-яких скарг, операцію краще перенести.

Реабілітаційний період після операції

У разі успішної операції період відновлення триває один-два тижні, в залежності від складності проведеної процедури. Після ринопластики кінчика носа пацієнт повинен дотримуватися наступних рекомендацій:

- рідина можна вживати не раніше, ніж через три години після операції, пити можна по одному-два ковтки, не більше;

- є пацієнтові можна мінімум через три, а краще через п'ять годин після оперативного втручання. Їжа повинна бути легкою, не містити жирів і спецій;

- в перші дні після операції пацієнт повинен дотримуватися постільний режим, при цьому лежати дозволяється тільки на спині;

- протягом першого тижня забороняється вживати холодну або гарячу їжу (напоїв це теж стосується), їжа повинна бути теплою;

- в період реабілітації пацієнта слід утриматися від кави, нікотину і алкоголю;

- щоб уникнути травм, в перші місяці пацієнт повинен обмежити фізичні навантаження і віддати перевагу пасивному способу життя;

- в період відновлення пацієнту слід уникати впливу прямих сонячних променів;

- в більшості випадків після операції призначається медикаментозне лікування, яке запобігає появі будь-яких запалень і інфекцій.

У період реабілітації можливі побічні ефекти. Практично у всіх пацієнтів після ринопластики кінчика носа виникають набряки. Як правило, вони являють собою захисну реакцію організму і не несуть в собі ніякої небезпеки. Після операції на носі можуть також бути носові кровотечі. Вони не вимагають ніякого лікування і проходять через кілька днів після ринопластики. Ще одним побічним післяопераційним ефектом є рубці. Якщо під час операції всі дії були проведені правильно, то після відновного періоду вони розсмоктуються і стають практично не помітними.