plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Реплантація руки

Реплантація руки

Ніхто не може бути застрахований від нещасних випадків, які відбуваються в житті кожної людини. Іноді в результаті травми людина втрачає не тільки працездатність і частину здоров'я на деякий час, але і всю руку. Що робити в цій ситуації? Останнім часом медицина зробила крок так далеко вперед, що з'явилися можливості, що дозволяють повернути на законне місце ампутовану кінцівку і відновити хворому його світ до події. Це не так просто, як може здатися, але таке теж можливо.

Найчастіші пацієнти

Згідно зі статистикою, найчастіше без кінцівки або її частини залишаються молоді люди працездатного віку, у яких все ще попереду. Це важкий моральний удар-залишитися на все життя без виключно важливої частини тіла, сильніший, ніж сама травма.

Також частими пацієнтами виявляються діти різного віку. Зовсім маленькі, які не знали, куди засовують кінцівку і що беруть в руку. І старші діти, які прекрасно усвідомлюють, що їх діяльність може бути небезпечна, але інтерес і адреналін перевищує всі можливі межі. Допомогти адаптуватися людині з такою важкою травмою досить складно, так як довгий час він не визнає себе нормальним членом суспільства.

Умови та підготовка до операції

Це хірургічне втручання вкрай складне і вимагає величезної концентрації уваги і безліч годин на виконання. Але це вимоги до медичного персоналу. А які ж можуть бути вимоги до пацієнта, крім як прибути в медичний заклад і принести з собою відірвану кінцівку? Вони наступні:

  • За умови, що кінцівка зберігається в належних умовах, про які буде розказано пізніше, хворий повинен опинитися в лікарні разом з рукою не пізніше 12 годин з моменту аварії або побутової травми.
  • У пацієнта не повинно бути протипоказань, які можуть загрожувати його життю під час втручання.
  • Стан пацієнта має бути не критичним – а кількість травм-дозволяє проведення настільки тривалої і складної операції.

Протипоказання

При дотриманні всіх умов важливо звернути увагу на можливі протипоказання. Адже при недостатній увазі до них або замовчуванні будь-якого з показників проведення хірургічного втручання може виявитися не тільки марним, але і загрожувати життю пацієнта. Серед них:

  • Цукровий діабет другого типу.
  • Критичний або вкрай важкий стан пацієнта.
  • Похилий вік.
  • Велика кількість супутніх травм, які є для хворого більш критичними ушкодженнями.

Реплантация руки в Киеве

Бажання повернути людині первозданний вигляд може обернутися його смертю, якщо промовчати про наявність будь-якого з перерахованих станів, а також про хронічні захворювання. Адже регулярно прийняті препарати також сильно вплинуть на те, що відбувається. Без прийому ліків стан хворого погіршиться, а їх регулярний прийом накладає свої коригування на призначене фахівцем лікування. У деяких випадках кардинально змінюються план проведення всього хірургічного втручання і подальші призначення лікаря, а в деяких і зовсім заборонено проводити такого роду тривалі і складні операції, так як все може закінчитися летальним результатом.

Збереження руки до початку операції

Дуже важливо утримувати кінцівку при вірних умовах, інакше повернути її на місце і відновити її працездатність буде неможливо. Категорично заборонено перевозити кінцівку в морозильних камерах і будь-яких установках, в яких підтримується мінусова температура. Також не можна допускати зіткнення тканин руки безпосередньо з льодом, так як це може спровокувати заледеніння тканин, які потім буде неможливо реанімувати. Не можна зберігати ампутант на відкритому повітрі, якщо на вулиці мінусова температура. Крім цього:

  • Ідеальними вважаються умови зберігання, при яких кінцівка міститься при температурі + 4 градуси.
  • Для зберігання найкраще використовувати лід і сніг.
  • Ампутант поміщається в сухий і чистий пакет, який вкладається в наступний, наповнений снігом або льодом з водою.
  • Якщо є можливість, то використовують три пакети - в першому рука, в наступному вода, а в третьому лід або сніг.
  • Важливо зберігати відірвану руку в максимально чистих умовах, не можна допускати попадання бруду, пилу або інших забруднювачів у відкриту рану як на тілі хворого, так і на ампутованій кінцівці.
  • При переміщенні кисті у вірних умовах термін її зберігання досягає 12 годин з моменту аварії, при будь-яких інших умовах не перевищує 6 годин.
  • Якщо було відірвано передпліччя або плече, то навіть при ідеальних умовах зберігання воно становить 6 годин, а при неналежних-всього 4 години.

По дорозі в лікарню

Поки ви везете пацієнта в клініку разом з його відірваною кінцівкою, потрібно заздалегідь туди зателефонувати і попередити про ваш рух в їх лікарняний спокій. Крім того, потрібно надати інформацію про пацієнта, щоб не втрачати час при оформленні. Головне - вказувати чесну і точно відому інформацію, не приховуючи важливих фактів і не кажучи можливу інформацію. Тільки те, що знаєте напевно:

  • ПІБ пацієнта, його стать, вік і групу крові.
  • Час, в який сталася травма і час, коли помістили відірвану кінцівку в правильні умови зберігання.
  • Час накладення джгута, якщо він знадобився.
  • Хронічні захворювання, наявність гепатиту, ВІЛ, туберкульозу-це важливо при підборі препаратів для проведення операції і періоду відновлення.
  • Наскільки важкий стан у людини, чи знаходиться він у свідомості і наскільки вона ясна, чи немає больового шоку.
  • Як і яким способом відбулася ампутація.
  • Наскільки пошкоджений організм людини і обширність пошкоджень в районі ампутованої кінцівки.

Якщо хворого буде доставляти в лікарню швидка допомога, то більшу частину цієї інформації потрібно повідомити лікарю, який прибуде на виклик. Оцінювати стан хворого і характери травм будуть вже медичні працівники самостійно.

Запись по телефону:044 222-6-111