plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Реплантація пальця

Реплантація пальця

Іноді трапляється трагедія і людина позбавляється частини кінцівки – однієї фаланги або всього пальця. Найчастіше до таких подій схильні молоді люди працездатного віку, що працюють на великих виробництвах. Саме там достатня кількість верстатів і машин, які можуть через неуважність позбавити потерпілого важливої частини організму.

До приватних пацієнтів також можна віднести дітей будь-якого віку. У несвідомому віці вони просто вставляють пальці в невідповідні отвори з цікавості. А в усвідомленому - кожна дитина вважає своїм обов'язком засунути палець в механізм "щоб подивитися, що буде". Якщо батьки або будь-який інший дорослий встигне помітити те, що відбувається, то дитина запрацює тільки переляк і осуд. Якщо ж ні - залишиться без одного з двадцяти пальців.

Що робити, коли непоправне вже відбулося?

Втрата незначного, на перший погляд, пальця є важким потрясінням як для дорослої людини, так і для дитини. Вона накладає серйозний психологічний і емоційний відбиток на психічний стан, пригнічує настрій, послаблює характер хворого, змушуючи його вважати себе ущербленим.

Не так давно будь-яка відірвана частина тіла вважалася безповоротно загубленою. Зараз медицина зробила крок далеко вперед і з упевненістю можна сказати, що відірвану частину тіла можна пришити на законне місце. Розвиток мікрохірургії і відповідної їй техніки допомагають повернути дієздатність неуважному громадянину. Не можна ні в якому разі зволікати, адже чим більше часу проходить з моменту події, тим складніше повернути активність ампутанту. Після проходження критичного часу зробити вже нічого буде не можна. Тому в лікарню потрібно звертатися безпосередньо після інциденту.

Коли заборонено проводити операції?

Існує ряд захворювань і випадків, в яких проведення операції з відновлення буде заборонено проводити навіть в тому випадку, якщо пацієнт був доставлений в клініку вчасно разом з ампутованою кінцівкою. Якщо ж максимально можливий час від моменту розсічення тканин вже пройшов, залишилося менше півгодини до критичного часу або палець зберігався неналежним чином, то спроба хірургічно відновити колишній вигляд може не тільки не увінчатися успіхом, але і привести до гангрени або занесення на мертві тканини серйозних інфекцій. Тобто палець не тільки не буде працювати, але і посилить стан потерпілого.

Реплантация пальца в Киеве

Крім цього існує перелік станів і захворювань, при яких неможливий навіть початок втручання подібного роду:

  • Критичний або вкрай важкий стан хворого на момент звернення.
  • Похилий вік хворого.
  • Перевищення максимально можливого терміну обігу.
  • Велике розтрощення як відчленованого сегмента руки, так і самої кінцівки.
  • Наявність інших, в тому числі загрозливих для життя, більш серйозних пошкоджень тіла пацієнта.
  • Наявність цукрового діабету другого типу.

Як зберегти і довезти до лікарні ампутований палець?

Після нещасного випадку важливо не тільки швидко зібратися, зупинити кровотечу і відправитися в лікарню. Важливо правильно і дбайливо упакувати ампутовану частину тіла, щоб її транспортування не знищило шанс на відносно швидке відновлення. В першу чергу рану на ампутованій кінцівці важливо закрити вологою серветкою, чистою ганчіркою або будь-якою іншою - ліпшою тканиною, щоб не допустити потрапляння пилу, сміття і бруду. Потім необхідно слідувати наступним умовам:

  • Помістити сегмент в чистий поліетиленовий пакет, який в свою чергу опустити в подвійний або потрійний пакет. У подвійному пакеті буде знаходитися вода, змішана з льодом. У потрійному-ближче до пальця-вода, а в зовнішньому – лід. Ця нехитра конструкція допоможе зберегти ампутант при потрібних температурах деякий час.
  • Важливо пам'ятати, що найдовше кисті рук та інші частини тіла зберігаються при плюсовій температурі нижче 4 градусів. При таких показниках пальці можуть зберігатися незмінними і готовими до операції протягом 16 годин, кисть – 12 годин, а всі інші частини рук і ніг не більше 6 годин. Якщо температурний режим не дотримувався, то операція можлива тільки в тому випадку, якщо з моменту інциденту пройшло не більше 4 годин, для кисті – 6, а для пальців максимальний час 8 годин.
  • При транспортуванні в таких саморобних пакетах важливо підтримувати температуру на одному рівні і не давати їй підніматися.
  • Якщо є можливість, то бажано скористатися спеціальним контейнером.
  • Не можна допускати зіткнення ампутанта і льоду, так як це може викликати заледеніння і неможливість подальшої операції по відновленню.

Крім цих правил важливо пам'ятати, що категорично не можна поміщати палець або кисть в морозильну камеру, допускати різкі сильні перепади температури і зниження її до мінусової. Все це фатально позначиться на знекровленій частині тіла.

По дорозі в лікарню

Одного відпускати хворого в шоковому стані в клініку не можна, його необхідно супроводжувати. По дорозі в лікарню потрібно повідомити лікаря швидкої допомоги або чергового фахівця за адресою проходження важливу інформацію, яка стане в нагоді в самий найближчий час:

  • Дані хворого-ПІБ, група крові і резус фактор, стать і вік, якщо вони точно відомі. Передбачувані дані вказувати категорично не можна.
  • Хронічні захворювання і прийняті препарати, якщо про них відомо. Справа в тому, що при деяких хронічних хворобах проводити хірургічні втручання слід з обережністю. При деяких прийнятих ліках кардинально змінюються препарати, які будуть використовуватися в операційній.
  • Стан хворого, його тяжкість і характер травми.
  • Час, в який сталася травма; час приміщення кінцівки в холодну.
  • Приблизний рівень ураження тканин в районі ампутації.

Всі ці дані будуть використані фахівцями на благо, точна інформація може врятувати орган і повернути його до життя, допоможе людині уникнути інвалідності. А в деяких випадках від цих даних може залежати життя хворого.

Запись по телефону:044 222-6-111