plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Реплантація кисті

Реплантація кисті

На жаль, наше життя не позбавлене від травматизму. Тому і відбувається так, що внаслідок різноманітних травм, як виробничих, так і побутових, людині може знадобитися операція по реплантації кисті.

Реплантація кисті - що це таке

Реплантація кисті відноситься до операцій мікрореплантації. Вона виконується при наявності травм наступної класифікації:

  • Тотальна ампутація. В даному випадку повністю відокремлена кисть від людської руки.
  • Субтотальна ампутація. При наявності такої травми відбувається розрив основного судинного зв'язку кисті з рукою, проте розрив венозного кровообігу не відбувається.

Однак якщо розділяти види травм за способом їх отримання, то слід сказати, що не для всіх них може бути показана реплантація. Так, якщо рана різана або рубана, то реплантаційні прогнози в таких випадках досить сприятливі. Однак якщо у людини відзначається присутність відривної або комбінованої травми-операцію з реплантації може бути неможливо провести.

Умови для реплантації

Реплантація кисті відноситься до одного з найбільш складних оперативних втручань, як, втім, і будь-яка інша реплантація, з тієї простої причини, що не допускає ніякого зволікання між моментом отримання травми і моментом проведення операції. Тому ефективність реплантації безпосередньо залежить від надання першої допомоги потерпілому і швидкості його доставки в медичний заклад.

Реплантация кисти в Киеве

Отже, перша і найважливіша умова-надати правильну медичну допомогу. Як правило, травми кисті, що вимагають реплантації, мають значну ранову поверхню і супроводжуються великою крововтратою. Тому перше завдання-зупинити кровотечу. У перший момент після травми для цього підійде звичайний джгут, проте тривале його застосування може тільки погіршити ситуацію. Тому в подальшому його варто замінити на тугу пов'язку.

Друга умова-швидко визначитися зі способом транспортування пацієнта до медичного закладу. Якщо це буде карета швидкої допомоги, то це найкращий варіант з можливих, оскільки медики зможуть підтримати людину з травмою більш кваліфікованою допомогою. Якщо ж спосіб транспортування буде іншим-головне, щоб він був швидким.

Досить часто трапляється так, що на десятки кілометрів поблизу немає жодного великого медичного закладу, де можуть надати допомогу в разі ампутації. В такому випадку пацієнта варто доставити до найближчої поліклініки, а вже звідти транспортувати в більш підходяще установа каретою швидкої допомоги.

Третя умова-іммобілізація пошкодженої кисті. Дана міра особливо необхідна, коли присутня субтотальна ампутація, оскільки це один з ефективних заходів в боротьбі з шоком у потерпілого. До того ж, іммобілізація постраждалої кисті дозволить убезпечити її від подальших пошкоджень і крововтрати.

Якщо ж присутня тотальна ампутація, то відірвану кисть бажано законсервувати. Для цього необхідно мати три поліетиленових пакети різного розміру. Пакети вкладають один в один. У внутрішній пакет опускається відчленована кисть. Середній пакет повинен виступати подушкою з повітря, тому його бажано міцно загерметизувати. У зовнішній пакет наливається вода з шматочками льоду. Застосування такого методу консервації найбільш ефективно допомагає зберегти кінцівку в нормальному стані до початку операції по реплантації.

Показання до операції

Для проведення операції по реплантації кисті потрібна ще й наявність певних показань. Зокрема, повинні бути умови для успішного оперування. До таких умов слід віднести:

  • Загальний стан пацієнта.
  • Період аноксемії, тобто відсутності кисню в крові.
  • Умови ампутації.
  • Наявність можливості повного повернення функцій кисті.

Якщо всі умови складаються сприятливо, то в операції по реплантації кисті пацієнту не відмовлять.

Основні принципи реплантації

Реплантація кисті, як і багато інших операцій з реплантації, має в своїй основі ряд певних принципів хірургічного лікування:

  • Проведення в один етап. Внаслідок цього одномоментно відновлюються і кровообіг і функціональні структури кисті.
  • Здійснення широкої первинної обробки рани з тією метою, щоб зшити тільки здорові тканини.
  • Забезпечення виключення натягів при з'єднанні судин.
  • Шунтування артерій венозними аутотрансплантатами.
  • Забезпечення по можливості мінімально короткого періоду аноксемії-відсутності кисню в крові.
  • Охолодження ампутованих частин до температури 4 градуси і перебування їх в такому середовищі аж до самої операції.

Підготовка до реплантації

Підготовка до операції – дуже важлива складова успішної реплантації. Тому всі її етапи повинні бути ретельно дотримані. Насамперед доктор оглядає пацієнта на предмет оцінки його загального стану. Далі - проведення повноцінного обстеження, рентгенографії травмованої руки і ампутованої кисті.

Для повноцінного екстреного обстеження лікаря потрібно:

  • Визначити рівень гемоглобіну.
  • Визначити кислотно-електролітний стан крові.
  • Визначити згортаючі фактори крові.
Операції по реплантації кисті завжди проводять із застосуванням анестезії. Іноді тривалість таких операцій може досягати 9 – 10 годин, тому рекомендується застосування пролонгованої анестезії плечового сплетення або перидуральної анестезії із застосуванням седативних засобів.

Важливо пам'ятати, що травми кисті з ампутацією практично завжди супроводжуються шоковим станом пацієнта. Тому в циклі передопераційної підготовки один з важливих моментів - виведення ампутанта з шоку.

Хід операції

Оскільки операція досить складна, вона проходить в кілька етапів. Зокрема, реплантуючи кисть лікар повинен в порядку черги:

  • Ідентифікувати та маркувати структури.
  • Провести первинну хірургічну обробку.
  • Вкоротити або підрівняти кісткові уламки.
  • Провести остеосинтез - хірургічну репозицію кісткових уламків за допомогою різних фіксуючих конструкцій, здатних забезпечити тривале усунення їх рухливості.
  • Зшити сухожилля згиначі.
  • З'єднати артерії.
  • Зшити нерви.
  • Зшити сухожилля розгиначі.
  • З'єднати вени.
  • Вільно адаптувати край рани, провести дренаж і накласти шов.
  • Іммобілізувати кінцівку, тобто забезпечити її нерухомість.

Післяопераційний період

Важливим фактором ефективності операції з реплантації кисті є правильний післяопераційний період. Зокрема, повинна застосовуватися терапія медикаментами, основна мета якої-поліпшення мікроциркуляції крові і антибактеріальна терапія.

Для забезпечення можливості швидкого відновлення пацієнту проводять фізіотерапевтичні процедури. Її один важливий момент-якомога швидше починати вправи по відновленню рухової і функціональної функцій. При цьому, вправи варто починати після достатньої фіксації кістки і сухожильних швів.

Часто в післяопераційному періоді у пацієнтів спостерігається набряклість реплантірованной кисті. У таких випадках проводиться дренаж при піднятому положенні руки і місцевий масаж.

Завершальним етапом післяопераційного лікування є спеціальна терапія. З її допомогою відновлюється координація всіх функцій руки або ж пацієнт привчається до максимально ефективного використання тих функцій, які залишилися в робочому стані.

Послуги нашої клініки

Успішність операцій з реплантації дуже сильно залежить від фактора часу, тому якщо раптом виникає необхідність саме в такого роду операції, краще звертатися в найближчу клініку.

Однак якщо час дозволяє, краще звернутися за допомогою в нашу клініку. Наші фахівці допоможуть оперативно і ефективно підготувати пацієнта до операції, якісно провести саме оперативне втручання і будуть супроводжувати його протягом усього реабілітаційного періоду.

Запись по телефону:044 222-6-111