plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Реконструкція вуха

Реконструкція вуха

Спеціалісти
Слоссер Дмитро Слоссер Дмитро Пластичний хірург

Вухо є ніжним і крихким органом, який складається з хряща, покритого зверху шкірним покривом. Для більшої частини населення, вухо – це не тільки необхідний для сприйняття звуків орган, а й важливий аспект для підтримки краси обличчя і естетичності зовнішнього вигляду. Згідно зі статистичними даними, в середньому 1 людина з 6 000 має вроджений порок – відсутність одного чи обох вух. Дане відхилення іменується в науці мікротією. Крім вродженої вади, втрата вуха можлива через отримання серйозних травм, опіків, інфекційних захворювань, внаслідок операцій з видалення різних новоутворень. Якщо втрата одного чи обох вух трапилася в дитячому або молодому віці, відновити вухо можна заново завдяки досягненням сучасної медицини.

Відновлення вушної раковини

Раніше вважалося, що відновити загублене вухо неможливо. Сьогодні операція цілком реальна, але проходить в 3-4 етапи, і займає досить довгий час – приблизно рік. Вухо, створене за допомогою пластичної хірургії, не може відновлювати загублений слух, але дарує відчуття впевненості в собі, і має всі елементи природної вушної раковини.

Людина може народитися з відсутністю одного чи обох вух, або втратити вухо в результаті зовнішніх факторів. Однак, від того, наскільки сильна травматична вираженість втрати, залежить подальший хід пластичної операції.


Реконструкция уха в Киеве

Повна втрата раковини

Суть операції полягає в тому, що формується спеціальний каркас, для додання зовнішньому вуху форми, а також в реконструкції шкіри раковини вуха. Найсучаснішим оперативним методом реконструкції вуха визнаний спосіб скроневої фасції, який вважається найбільш надійним і безпечним.

Часткова втрата

При неповній втраті раковини необхідні імплантати для заповнення відсутніх елементів. Сьогодні відомо кілька видів імплантатів: аутохрящі, аллохрящі, протези з силікону і їх спіненого поліетилену. Останній варіант є досить популярним серед пацієнтів, оскільки не схильний до деформацій в результаті дії зовнішніх факторів, не схильний до появи пролежнів з часом і має спеціальну пористу структуру, яка добре зростається з сусідніми тканинами.

Часткове відновлення вуха проводиться в 2 етапи: перший включає в себе хірургічну обробку вушної раковини, а другий – відновлення втрачених тканин раковини. Він проводиться через 4-5 місяців після першого етапу.

Спроби відновлення загубленого вуха проводилися протягом багатьох років. В результаті тривалих проб, були виявлені кілька технік реконструкції вуха, які вдосконалювали протягом багатьох десятків років. Їх метою є відновлення за допомогою пластичної хірургії. Проте, незважаючи на досягнення в області пластичної хірургії, не була доведена гарантія достатнього результату – Відновлене вухо все одно виглядало не естетично, і яскраво виділялося на тлі обличчя.

Шведський вчений Бранемарк розробив власну технологію протезування вушної раковини за допомогою титанових імплантатів і протезів з силікону. Така технологія приносить гідний красивий, естетичний результат, крім того вона проста у виконанні.

Показання та протипоказання

Реконструкція вуха являє собою відновлення вушної раковини або окремих її елементів, а також виправлення некрасивої форми вуха. Зазвичай травми вух виникають в результаті небезпечних і шкідливих зовнішніх факторів, або через вроджений дефект. Останнім часом, частішають випадки травмування вуха в результаті його невдалого тунелювання. Пластична операція виконується тільки кваліфікованими лікарями хірургічної спеціалізації, у яких вже є досвід в галузі отопластики. Операція доступна не всім, оскільки, як і будь-яке оперативне втручання, має свої протипоказання:

  • Вікові особливості. Товщина черепної кістки повинна бути не менше 4.5 мм. Такий показник досягається до віку 3-4 роки. Лише після цього можна приймати рішення про доцільність отопластики.
  • Остеопороз. Це захворювання, при якому порушена структура кістки. Воно може привести до надмірної рухливості імплантатів. Захворювання є категоричним протипоказанням до операції.
  • Запальний процес. Отопластику можна проводити лише в тих випадках, коли вушна раковина здорова і не заражена будь-якими інфекціями. Запальний процес свідчить про ймовірність наявності захворювання, тому є протипоказанням.

Методи реконструкції

Існує кілька методик реконструкції вуха, кожна з яких є перевіреною і надійною. Сьогодні, медиками розробляються нові техніки операції по виправленню і відновленню вушної раковини. Найбільш поширеними є:

  • Формування раковини з сусідніх тканин. Операція відрізняється високим рівнем складності і травматичністю. До того ж, кінцевий результат не відрізняється естетизмом. Вважається застарілою технікою, до якої сьогодні практично не вдаються.
  • Відновлення за допомогою реберного хряща. Аутохрящ, взятий з ребра людини, являє собою майбутній каркас вуха. Спочатку він впроваджується під шкіру, після чого відбувається формування задньої поверхні вуха і дрібних елементів раковини.
  • Існують інші технології, пропоновані пацієнтам. Всі вони проводяться в кілька етапів, повний курс операції займає приблизно рік-півтора. У зрілому віці (30 і більше років) віці операції не проводяться, оскільки товщина черепної кістки досягає свого максимального показника.

Реабілітація та можливі ускладнення

Відновлене вухо вимагає систематичного і уважного догляду. Необхідно щодня протирати металеві деталі і силіконові елементи. Від правильного догляду за протезом безпосередньо залежить термін його «експлуатації». Як правило, максимальна його довговічність досягає 5 років, після чого протез потрібно міняти. Лише опори з титану будуть служити людині протягом життя, але їх установка обійдеться дуже дорого. Зміна силіконових елементів не вимагає нової операції - достатньо лише замовити нову форму, яка швидко встановиться на металеві елементи конструкції.

Отопластика може викликати деякі ускладнення в реабілітаційний період:
  • Порушення загальної чутливості.
  • Інфекції, що з'являються при недостатньому догляді, можуть стати причиною некрозів шкірних покривів.
  • Поява гематом і менінгіту.
  • Втрата одного або декількох ділянок шкіри.
  • Зсув імплантатів в результаті травмування або несприятливого впливу зовнішніх факторів.

В цілому ж, при дотриманні всіх приписів лікаря і належному догляді за вухом, результат операції буде цілком сприятливим. Відновлювальний період займає від декількох місяців до півроку, проходить гладко і безболісно.