plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Повторна ринопластика

Повторна ринопластика

Спеціалісти
Слоссер Дмитро Слоссер Дмитро Пластичний хірург

Відмінності первинної і вторинної ринопластики

Відмінності первинної і вторинної ринопластики

Первинна пластика носа передбачає корекцію природних недоліків носа. Метою вторинної операції є виправлення естетичних проблем, як правило, що виникли в результаті неправильного проведення першої операції. Повторна ринопластика набагато складніше, оскільки хірург повинен усунути дефекти в обмежених умовах. Найчастіше, повторна операція проводиться іншим фахівцем (ще б пак, адже пацієнт навряд чи піде знову до некомпетентному доктору) і хірург не має повного уявлення про зміни та особливості первинної пластики. Таким чином, він не володіє інформацією про те, настільки була усунена хрящова тканина, крім того процедура ускладнюється наявністю рубцевої тканини. Буває, що не вистачає хрящової тканини, в такому випадку використовуються імплантанти.

Коли може знадобитися подібна процедура

- отриманий результат після першої ринопластики істотно відрізняється від очікуваного і не задовольняє пацієнта;

- утруднення носового дихання;

- надмірна візуалізація післяопераційних швів;

- наявність западин на носі;

- викривлення носової перегородки;

- асиметрія носа, зміщення його в будь-який бік.

Види вторинної ринопластики

Види вторинної ринопластики

1. Відкрита. Такий вид ринопластики доцільно проводити, якщо результатом першій операції є серйозні зміни і порушення. Усунути їм можна тільки за допомогою безпосереднього зміни структури носових тканин. Перевагою відкритої методики є максимальний доступ до носового каркасу і представляє широту огляду операційного поля.

2. Закрита. Така методика використовується в разі, якщо потрібно внести невеликі зміни контурів носа. Перевага закритого способу в тому, що післяопераційні рубці розташовані на внутрішній частині носових ходів, тому їх не видно. Крім того, закрита методика дозволяє швидко отримати бажаний результат, реабілітаційний період при цьому мінімальний.

Вибір методики повторної ринопластики залежить від кожного конкретного випадку. Так, в випадку серйозних естетичних відхилень і дисфункцій носа, доцільно буде використовувати відкритий спосіб операції. Якщо ж проблему можна виправити за допомогою зовнішньої корекції форми, то можна обійтися закритим способом оперативного втручання.

Психологічний бар'єр і можливі протипоказання

Закрита ринопластика дозволяє домогтися результатів не гірше, ніж закрита ринопластика

Повторна операція набагато складніше і для пацієнта, і для хірурга. Найбільшу складність для пацієнта на час прийдешньої операції представляють вже не больові відчуття, а психологічний бар'єр. Довіру свою зовнішність хірурга і не отримавши очікуваного результату, виникає почуття недовіри і страх. Тому для проведення повторної ринопластики важливу роль відіграє підготовчий етап. Хірург повинен ретельно вивчити суть проблеми і передбачити всі можливі варіанти її вирішення. Якщо ситуація вирішувана, він повинен переконати пацієнта в успіх повторної операції і розвіяти його страхи.

Реабілітаційний період після першої операції на носі триває кілька місяців, після закінчення яких пацієнт вже може вести звичний спосіб життя. Однак, повне відновлення кровообігу і формування рубцевої тканини спостерігається мінімум через рік. У цей період заборонено будь-якого втручання в будову носа, в випадку необхідності проведення повторної ринопластики, вторинну процедуру можна буде проводити тільки через рік. Таким чином, абсолютним протипоказань до повторної пластиці носа є короткий період відновлення. Порушення термінів вторинного оперативного втручання загрожує серйозними ускладненнями і становить серйозну загрозу здоров'ю пацієнта.

Особливості реабілітації після повторної ринопластики

Особливості реабілітації після повторної ринопластики

Процес відновлення після повторної операції більш складний, ніж після першої. Це пов'язане в першу чергу з тим, що в носі вже є рубцева тканина. В випадку, якщо вона піддається змінам, заживати він буде довше від тієї, яка була утворена. шви після повторної ринопластики, як правило, знімаються на 7-ий день після операції. Гематоми після вторинного втручання тримаються від трьох тижнів до двох місяців. Для того, щоб прискорити процес загоєння, необхідно на цей час обмежити фізичні навантаження, вести спокійний спосіб життя. В післяопераційний період потрібно також уникати впливу прямих сонячних променів.

Як було згадано вище, причин для проведення повторної ринопластики кілька. Однією з часто зустрічаються - є непрофесіоналізм хірурга. Тому, щоб уникнути повторної операції вибирайте тільки висококваліфікованих фахівців зі значним досвідом роботи. Спровокувати ускладнення може і недотримання пацієнтом післяопераційних рекомендацій. Тому, щоб не стати самому винуватцем проблем, потрібно дотримуватися всіх правил реабілітаційного періоду.