plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Перелом кісток кисті

Перелом кісток кисті

Перелом кисті зустрічається досить часто-35% всіх переломів рук припадає саме на них. До того ж сюди включають не тільки перелом в районі самої кисті, але так само і переломи фаланг пальців і п'ясткових кісток. Такий перелом в будь-якому випадку супроводжується набряком в місці удару і сильною смикаючим болем. Найчастіше отримати такий перелом можна, якщо вдарити кисть, впасти на неї або зробити упор при падінні. Визначити, що це перелом, не завжди можна візуально, з цим завданням відмінно впорається фахівець і рентген-апарат. На основі результатів цього дослідження лікар-травматолог зможе зробити висновок про наявність або відсутність перелому.

Велика частина лікування полягає в фіксації кінцівки і накладення гіпсу. Далі все залежить від самої руки. Досить швидко зростаються зламані кістки у молодих людей. Чим старше стає пацієнт, тим довше і складніше відбувається цей процес. Але в будь-якому випадку для зрощення зламаних кісток потрібен час. Якщо кістки зростуться невірно, то доведеться знову ламати їх і складати вірним чином. Важливо розуміти це і не займатися самолікуванням.

Перелом човноподібної кістки

Переломи кісток кисті не обмежуються тільки кістками фаланг пальців або кістками самого зап'ястя. Серед них переломи:

  • Човноподібної кістки.
  • П'ясткові.
  • Навколосуглобові.
  • Фаланг пальців.
Перелом човноподібної кістки виникає в тому випадку, коли пацієнт при падінні розігнув кисть. Цей вид переломів досить складно визначити відразу після події, так як навіть на рентгені може бути не видно розлому. Тільки після 14 днів після падіння на рентгенівському знімку стане видно велику щілину в звуженій середній частині човноподібної кістки.

Саме з цієї причини основними показниками перелому в цьому місці є не знімки, а біль, що виникає при осьовому навантаженні, хворобливість і обмеженість рухів при русі, опухле місце удару, сильний біль у забитому місці.

Перелом костей кисти Киев

Не така проста задача і лікування такого перелому, так як в цьому місці досить складно забезпечити кровопостачання, а локалізація травми досить складна. Саме такий перелом лікується досить тривалий час, але не завжди призводить до позитивних результатів. Зазвичай для швидкості зрощення накладається лонгета з гіпсу на два або три місяці. Встановлюється вона від зчленувань фаланг до ліктя і рука фіксується в положенні тильного розгинання. Після трьох місяців гіпс знімають і проводять контроль зрощування кістки.

В іншому випадку гіпс знову наноситься на кінцівку, а період відновлення офіційно продовжується до півроку. Якщо ж призначений час минув, під час нього проводилася спеціальна гімнастика і масажі, але все це не допомогло – проводиться операція. В ході оперативного втручання за допомогою гвинта компресуються зламані частини. Після оперативного втручання чекають три місяці і роблять контрольний знімок рентгена.

Якщо і після всіх перерахованих варіантів нічого не допомогло і кістки як і раніше не зрослися-порівнюють розмір відокремленого уламка і цілої кістки. У тих випадках, коли він не перевищує третини від материнської кістки, проводиться ще одне хірургічне втручання і видаляється ділянка, яка не прижилася.

П'ясткові переломи і їх картина

Такого роду переломи можна отримати не тільки при прямій травмі, але і при непрямій. Найчастіше ламається перша п'ясткова кістка-дана травма отримала назву перелом Беннета. При такому переломі біля основи великого пальця виникає виступ, а при пальпації пацієнт відчуває сильний біль. Рухливість суглобів руки болюча і обмежена, а уламки загрожують запаленням і появою гною.

Щоб впоратися з таким видом порушення, користуються сильним місцевим знеболенням. Потім акуратно проводиться репозиція всіх наявних всередині тіла уламків, витягування великого пальця і фіксація в правильному положенні на чотири тижні. Гіпсова пов'язка накладається від фаланг пальців і до самого ліктьового згину. У самих запущених і складних випадках крізь шкіру за допомогою спиці виробляють переміщення всіх осколків до потрібного місця.

Переломи поблизу суглобів і навколосуглобові

Такі складні переломи лікувати можливо тільки за допомогою хірургічного втручання, так як обов'язково необхідно вичистити всі уламки і встановити спицю Кіршнера. Лікування іншими методами буде неефективним. Після цієї операції термін, протягом якого зазвичай людина повністю відновлюється, не збільшується.

У цьому випадку обов'язково почати проводити лікувально-профілактичну фізкультуру. Через три тижні при хороших показниках і хорошому загоєнні ран спиці видаляються, а травмовану кінцівку пацієнт починає тренувати.

Переломи пальців і фаланг

В абсолютній більшості випадків перелом будь-якого пальця відбувається при прямому контакті з травмуючої поверхнею. Відламки, які практично завжди супроводжують такий перелом, зміщуються від місця травми. В цьому випадку місце удару і навколишні його тканини мають сильну хворобливість. У той же час, кінцівка опухає, виглядає все більш червоною і деформується.

Операції з відновлення вірного вигляду і роботи фаланги проводяться з особливою ретельністю, адже будь-який невірний рух може позбавити людину необхідних йому навичок. Адже, наприклад, брати щось рукою людині складно, якщо на ній присутній зламаний палець. В цілому лікування таке ж, як і в попередніх випадках – тільки хірургічним шляхом.

Запись по телефону:044 222-6-111