Мініабдомінопластика – один з варіантів естетичних втручань в ділянці живота. Мета операції полягає у відновленні втраченої форми передньої черевної стінки.
Хто є кандидатом для мініабдомінопластики?
Показами до проведення операції є незначні деформації ділянки живота, а саме:
Важливо розуміти, що класична абдомінопластика зазвичай проводиться для відновлення всієї ділянки живота, як над, так і під пупком. Операція включає: підтягування м’язів живота, видалення зайвої шкіри. Крім того, можливе поєднання з ліпосакцією даної ділянки за потреби. На противагу цьому, міні-абдомінопластика є меншою в об’єму пластичною операцією та виконується тоді, коли вище перелічені скарги локалізовані в нижній частині живота, під пупком. Як правило, при міні-абдомінопластиці вдається досягти меншого розрізу та спостерігається швидша реабілітація.
Підготовка до операції мініабдомінопластики
Після консультації в клініці пластичної хірургії Оберіг Б'юті та прийняття рішення, ви отримуєте перелік показників лабораторної діагностики які необхідно здати. Також в деяких випадках потрібна консультація інших фахівців ( наприклад: гінеколога, ендокринолога, загального хірурга тощо. ) За результатами обстежень та заключеннями фахівців, відбувається консультація анестезіолога та отримання дозволу на операцію мініабдомінопластики, яка буде проходити в Києві.
Також за два тижні до операції, рекомендуємо відмінити прийом препаратів, що впливають на функцію згортання крові, відмовитись від паління чи знизити кількість цигарок.
Як відбувається оперативне втручання:
Мініабдомінопластика може виконуватись як під місцевим, так і під загальним знеболенням. В залежності від побажань пацієнта та рекомендацій анестезіолога.
Хірург виконує низько розташований, еліпсоподібний розріз та видаляє надлишок шкіри та підшкірної жирової клітковини. За наявності рубця після Кесарського розтину, хірург розташовує розріз навколо нього, та видаляє з надлишком тканин. Наступним етапом виконується корекція діастазу (розходження прямих м’язів живота) під пупком.
Після цього в нижній частині рани встановлюється дренаж на одну добу та виконується пошарове ушивання рани з верхнім внутрішньо шкірним (косметичним) швом. Також якщо в пацієнтки існує лише діастаз, без надлишку шкіри та жирової тканини, то можлива ізольована корекція діастазу з наступним ушиванням рани. За потреби міні-абдомінопластика може комбінуватись з ліпосакцією навколишніх ділянок.
Розташування розрізу в ділянці бікіні
Під час виконання мініабдомінопластики ми виконуємо низько розташований розріз в ділянці бікіні. Така техніка дозволяє приховати післяопераційний рубець під нижньою білизною. Пацієнти можуть носити купальники та нижню білизну, не комплексуючи з приводу рубця. Варто зазначити, що часто використання даного розрізу обмежене через анатомічні особливості передньої черевної стінки.
Реабілітація після мініабдомінопластики
Після оперативного втручання ми рекомендуємо перебування в Києві, в умовах клініки 1 добу. В разі потреби чи вашого бажання час перебування може бути продовжено. На наступний день після огляду пластичного хірурга та видалення дренажу, ви отримаєте рекомендації по догляду за раною, перелік необхідних медикаментів та інформацію про час наступного огляду. Ми не рекомендуємо сідати за кермо в першу добу після підтяжки живота, варто врахувати це напередодні операції. В перші дні після оперативного втручання спостерігається біль, незначні кров’янисті виділення 2-3 доби. Також присутній набряк та синці, що повністю зникають протягом 2 тижнів. Через день після операції ви не обмеженні у пересуванні та можете приймати душ. В залежності від об’єму втручання больові відчуття та дискомфорт в даній ділянці можуть зберігатись від 14 то 20 діб. Повна реабілітація триває 1-2 місяці.
Чи можна поєднувати міні-абдомінопластику та інші оперативні втручання?
Так. Найчастіше дану операцію поєднують з ліпосакцією, підтяжкою чи зменшенням молочних залоз. Останнім часом набуває популярності комбінована процедура Mommy makeover – полягає у корекції жіночого тіла після народження дітей. Одночасно виконується ліпосакція проблемних ділянок, абдомінопластика, та корекція молочних залоз. Також дуже часто відбувається поєднання абдомінопластики з іншими загально хірургічними операціями, наприклад: холецистектомія (видалення жовчного міхура) чи герніопластика ( корекція гриж ).
Які бувають інші варіанти пластичних операцій на передній черевній стінці?
Техніка операції залежить від показів та бажань пацієнта. При незначних варіантах корекції виконується міні-абдомінопластика. Найчастішою операцією є проведення класичної абдомінопластики з перенесенням пупка та видаленням надлишку тканин. Також при наявності значного надлишку шкіри після масивного схуднення можливе проведенення вертикальної абдомінопластики та абдоміноторсопластики - в цих випадках оперативне втручання виконується за медичними показами.
Чи можна вагітніти після мініабдомінопластики?
Так. Проведення даної операції не є протипоказом до вагітності жінки в подальшому. Однак варто зазначити, в такому випадку існує ризик повторної деформації живота ( надлишок шкіри, діастаз м’язів). Саме тому, ми рекомендуємо проводити таку операцію тим жінкам, котрі не планують вагітніти в подальшому.
Які ускладнення можуть виникнути ?
Найчастіше при міні підтяжці живота можуть спостерігатись:
Відсоток таких ускладнень невеликий- біля 2 процентів. Наголошуємо, що в разі виникнення ускладненнь, пацієнт отримуватиме подальші рекомендації чи корекції для досягнення бажаного результату.