plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Корекція епіспадії

Корекція епіспадії

Епіспадія - досить рідкісна аномалія розвитку органів сечостатевої системи, яка зустрічається у дітей будь-якої статі. Причина розвитку недуги залишається загадкою, але її результатом стає утворення розриву стінки сечовипускального каналу. Найчастіше яскраво виражена форма захворювання зустрічається у хлопчиків, але дівчатка нехай рідше, але теж страждають від цього. Для лікування порушення, як правило, призначається коригуюче хірургічне втручання.

Чоловіча епіспадія

Причини, що виникають в аномалії розвитку сечівника плода чоловічої статі, в залежності від інтенсивності свого впливу, призводять до появи однієї з трьох форм захворювання. Досконально механізм запуску недуги не вивчений, і тому не можна дати точну відповідь на те, які саме фактори виступають в ролі основного каталізатора. Вважається, що погіршити процес, крім генетичної схильності, здатні шкідливі звички і аналогічні порушення, що допускаються майбутньою мамою в період вагітності – неправильне і недостатнє харчування, порушення режиму сну і відпочинку. Найпростішою формою недуги є аномалія головки. В процесі розвитку плода уретра розщеплюється до вінцевої борозенки, натяг сполучної тканини піднімає орган вгору, іноді з викривленням в сторону черевної стінки. Аномалія не несе загрози статевого життя, не викликає еректильної дисфункції, не заважає сечовипусканню. В цьому випадку, косметична проблема є єдиною. Її можна усунути, відвідавши досвідченого пластичного хірурга.

Стовбурова епіспадія - більш серйозна форма аномалії, що викликає не тільки психологічний, але і фізичний дискомфорт. При даній формі захворювання утворюється розщеплення сечівника. Отвір може формуватися на будь-якій з ділянок статевого члена, починаючи від переходу до лобкової області. Через його неправильне розташування, а також його воронкоподібної форми нормальне сечовипускання неможливо.

Для усунення нестачі необхідна спеціальна коригуюча хірургічна процедура. Найскладнішою і важкою чоловічою формою захворювання є тотальна епіспадія. В цьому випадку потрібне обов'язкове хірургічне втручання. Через особливості розщеплення сечівника у хворого спостерігається нетримання сечі. Важка форма зазвичай супроводжується порушенням розвитку статевого члена і мошонки, розщепленням сечового міхура, сфінктера і рядом інших ускладнень. У цій ситуації не обійтися без професійної медичної допомоги, в тому числі пластичного хірурга і психолога.

Жіноча епіспадія

Помітно рідше зустрічається вроджений порок - жіноча епіспадія. Може приймати одну з трьох клінічних форм:

  • Кліторна епіспадія - отвір сечовипускального каналу зміщено в надкліторальну зону. Нерідко супроводжується розщепленням клітора, але не викликає проблем з сечовипусканням.
  • Субсимфізарна епіспадія - характеризується аномаліями в розвитку кліторної області і статевих губ. Для лікування фізіологічних і косметичних порушень рекомендується провести консультацію у пластичного хірурга.
  • Тотальна епіспадія - рідкісна форма захворювання, при якій виникають серйозні порушення в розвитку сечостатевої системи. У пацієнтки може спостерігатися розщеплення лонного зчленування, клітора, сечового міхура, статевих губ, сфінктера, формується "качина хода". Відвідування хірурга для лікування обов'язково.
Эписпадия у детей. Лечение эписпадии

Коли рекомендується пластична корекція

Кліторна епіспадія у дівчаток і аналогічна "проста" голівчата форма аномалії у хлопчиків не потребує обов'язкового спеціального лікування. Якщо захворювання не призводить до порушень сечовипускання, то єдиним недоліком стає косметичний дефект. Усунути його можна досить просто, звернувшись до кваліфікованого пластичного хірурга. Але не варто недооцінювати важливість нормального зовнішнього вигляду статевого органу для дитини. Навіть при відсутності фізіологічних проблем косметичний дефект сечостатевої системи здатний стати приводом для психічного розладу, ускладнити адаптацію в соціальному середовищі.

Вчасно зроблена косметична операція дозволить позбавити дитину від психологічних проблем. Оптимальним віком дитини для проведення процедури вважається віковий період між чотирма і шістьма роками. Корекція епіспадіі допускається і в більш ранній термін, але вважається, що до шести років дитина не усвідомлює в повній мірі своєї статевої приналежності.

Більш важкі форми аномалії вимагають обов'язкового лікування. Особливо, якщо у хворого спостерігається порушення нормального сечовипускання. Етапу корекції зовнішнього вигляду статевих органів передує обов'язкове лікування захворювання.

Методика лікування

Процес лікування епіспадіі має на увазі хірургічне втручання, в ході якого у пацієнта формується нормальний сечовипускальний канал. Метод створення уретри вибирається виходячи з форми захворювання і статі пацієнта. Метою процедури є комплексний результат, який обов'язково включає ліквідацію некерованого виділення урини, корекція викривлень і аномалій тканин, створення сечівника. Залежно від індивідуальних особливостей аномалії хлопчикам може знадобитися:

  • Корекція форми і викривлення пеніса.
  • Реконструкційна пластика.
  • Реконструкційна операція за методом Мітчелла, при якій проводиться повна реконструкція статевого члена.
  • Методика по Кантвеллу - часткова реконструкція пеніса, супроводжувана поверненням нормального анатомічного положення меатуса.

Кожна операція, що зачіпає статевий член, згодом доповнюється уретропластикою - процедурою, що дозволяє відновити нормальний анатомічний і функціональний стан органу. У сукупності з коригуючої викривлення пластикою ці процедури допомагають досягти відмінного косметологічного результату. Медична операційна - корекція жіночої форми епіспадіі потрібна в разі, якщо у пацієнтки спостерігається нетримання сечі.

В процесі операції створюється замикальний апарат, що дозволяє їй контролювати процес сечовипускання. У разі, коли аномалія не викликає фізіологічно порушень, але є зовні помітні відхилення, призначається пластика клітора. Сукупні можливості сучасної медичної та пластичної хірургії дозволяють завдяки ранньому виявленню недуги впоратися з наслідками аномалії і досягти сприятливого прогнозу.

Епіспадія сьогодні не є відхиленням, яке вимагає змиритися і жити з ним, відмовившись від повноцінного статевого життя через косметичні або фізіологічні відхилення сечостатевої системи. Але в той же час слід враховувати, що чим раніше буде проведена корекція, тим вище шанси на повне усунення епіспадіі і супутніх проблем.