plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Контрактура Дюпюітрена

Контрактура Дюпюітрена

Поняття "контрактура Дюпюітрена" для абсолютної більшості з нас абсолютно незнайоме, проте для тих, кому не пощастило стати володарем даного захворювання – це величезна проблема.

Звичайно, проблемою вона стає не відразу, так як починається з безболісної появи в складках долоні невеликого ущільнення. Тому досить часто приймається за звичайний мозоль. Однак якщо вчасно не звернутися до лікаря, то все може мати дуже негативні наслідки.

Чим небезпечна контрактура

Як і будь-яке захворювання, контрактура Дюпюітрена таїть в собі потенційну небезпеку. Однак не варто думати про будь-які інфекції, запалення та ін. дане захворювання має запальний характер, проте від цього його наслідки не стають менш важкими.

Інша назва даного захворювання - долонний фіброматоз. Внаслідок нього у людини долонні сухожилля перероджуються в рубцеві тканини. Іншими словами, відбувається укорочення власне самих сухожиль, а це, як наслідок, веде за собою обмеження функціональності окремих пальців, а надалі і часткову втрату функцій кисті.

Лечение Контрактуры Дюпюитрена в Киеве

У медицині прийнято виділяти два види розвитку даного захворювання:

  • Легкий. Спостерігається наявність незначного обмеження функції розгинання.
  • Тяжкий. Відбувається розвиток тугорухливості або навіть повної нерухомості пошкоджених пальців.

При наявності легкої стадії або ж на початку розвитку хвороби може застосовуватися консервативне лікування. Однак якщо хвороба має прогресуючий характер, то єдиний вірний спосіб позбавлення від неї - оперативне втручання.

Консервативне лікування

Допомога при контрактурі Дюпюітрена можуть надавати такі фахівці, як травматолог і ортопед. При цьому суть консервативної терапії зводиться до призначення фізіопроцедур:

  • Теплових процедур - фонофорезу, електрофорезу, магнітно-лазерної терапії.
  • Спеціальних вправ. Вони застосовуються для того, щоб розтягувати долонний апоневроз.

В рамках консервативного лікування пацієнту також можуть рекомендувати носити знімний лангет. Як правило, носити його слід тільки в нічний час, тобто надягати на час сну.

Якщо процес розвитку хвороби супроводжується сильними больовими відчуттями, то може рекомендуватися застосування лікувальних блокад з призначенням гормональних препаратів: дипроспану, триамцинолону, гідрокортизону та ін. Для цього розчиняють препарат, проводять змішування його з анестетиком і вводять в хворобливий вузол. Найчастіше застосування даного методу допомагає втихомирити біль на досить тривалий період-до 8 тижнів.

Однак важливо знати, що який би метод консервативного лікування не вибрав Ваш лікар – повного усунення всіх проявів хвороби не відбудеться. Фактично консервативне лікування тільки уповільнює розвиток даного захворювання. А щоб дійсно позбутися від усіх проявів хвороби - необхідно оперативне втручання.

Хірургічне лікування

Для того, щоб лікар рекомендував вам проведення оперативного втручання, повинні бути присутніми певні умови:

  • Швидке прогресування захворювання.
  • Наявність постійного больового синдрому.
  • Обмеженість рухів або часткова втрата функціональності.

Найчастіше оперативне втручання застосовують, коли кут згину долоні внаслідок наявності контрактури Дюпюітрена становить понад 30 градусів. Ортопеди поділяють операції для лікування контрактури на два види:

  • Апоневротомію.
  • Апоневроектомію.
При першому типі операції січеться новоутворена рубцева тканина для відновлення нормального руху в суглобах.

Другий тип оперативного втручання-більш радикальний, оскільки при його застосуванні повністю видаляють рубцеві тканини апоневрозу.

У разі наявності дуже важкого або запущеного випадку може рекомендуватися застосування артродеза. В даному випадку створюють нерухомий суглоб і фіксують палець в певному положенні. Іноді застосовують навіть ампутацію пальця.

Хірургічне втручання здатне допомогти хворому з контрактурою Дюпюітрена, проте після нього на руці обов'язково залишаться сліди у вигляді рубців і шрамів. Тому для отримання не тільки медичного, а й естетичного ефекту рекомендуємо вам звертатися відразу до пластичного хірурга. Зокрема, в нашій клініці ви можете отримати всю необхідну допомогу.

Пластика контрактури Дюпюітрена

У пластичній хірургії для лікування контрактури Дюпюітрена проводять реконструктивну операцію. Реконструкція, в залежності від необхідності, може проводитися як під місцевою анестезією, так і під загальним наркозом. Все залежить від клінічної картини захворювання. Так, якщо зміни шкірного покриву або Долонний апоневроз яскраво виражені, то операція займе досить тривалий період, а тому просто необхідно застосування загального наркозу.

Вся операція з реконструкції проходить в кілька етапів:
  • Проведення розрізу. Вибір варіанту розрізу, як правило, здійснюється пластичним хірургом з урахуванням того, як розташовується рубцева тканина.
  • Висічення долонного апоневрозу (повне або часткове).
  • Проведення термопластики (у разі необхідності). Дермопластику зазвичай застосовують в тому випадку, якщо присутні великі шкірні спайки. Адже в таких місцях, як правило, сильно стоншується шкірний покрив. Для термопластики при контрактурі Дюпюітрена часто використовується вільний клапоть шкіри.
  • Зашивання рани.
  • Дренаж рани. На місце шва накладають тугу пов'язку, що давить, що перешкоджає кров'яному скупченню і не дає розвиватися повторним рубцевих змін тканини.
  • Фіксація руки. Рука пацієнта фіксується гіпсовим лонгетом в найбільш вигідному для функціональності пальців положенні.

При звичайному перебігу операції і післяопераційного періоду, як правило, на 10-й день знімаються шви. Однак це ще не все лікування. Для того, щоб повністю відновити функції пальців і обсяги руху в суглобах, пацієнту призначається лікувальна гімнастика.

Переваги пластичної хірургії

Звернення саме до пластичного хірурга, а не до звичайного має ряд переваг, головне з яких – естетичний вигляд. Тільки пластичний хірург буде піклуватися не тільки про те, щоб вилікувати захворювання, але і те, щоб після лікування рука виглядала так, як і до хвороби або навіть ще краще.

По-друге, як правило, пластичні хірурги набагато більш делікатні і акуратні в процесі оперування. Так що потрапляючи в руки професіонала, якими є абсолютно всі співробітники нашої клініки, Вам абсолютно не варто побоюватися ніяких неприємних наслідків.

Запись по телефону:044 222-6-111