Серед естетичної та відновної хірургії операція по збільшенню грудей займає досить значуще місце. До такої операцію вдаються не тільки у випадках створення більш привабливою грудей, але і в тих випадках, коли необхідно відновити форму грудей після її повної або часткової ампутації.
Перші спроби домогтися збільшення грудей за допомогою імплантатів були зроблені ще в 90-і роки 19 століття. В якості матеріалу для імплантації було випробувано безліч варіантів:
Однак, такі матеріали відторгалися організмом жінок, і виникало безліч ускладнень: пухлини, інфекції, деформації, некроз.
В середині 20 століття були зроблені нові спроби збільшення грудей за допомогою ін'єкцій парафіну і немедичного силікону. Трохи пізніше був випробуваний метод вивороту грудної клітини з метою збільшення об'єму грудей. Але, на жаль, всі ці методи неминуче приводили до розвитку тих чи інших ускладнень, а в деяких випадках навіть закінчувалися видаленням молочних залоз.
Оскільки бажання жінок збільшити груди жодним чином не зменшувалося, а навпаки, тільки зростало, то вчені були змушені знайти безпечний спосіб здійснення даної операції. І завдяки х'юстонським пластичним хірургам в 60-х роках 20 століття світ вперше побачив створені ними силіконові імплантати.
Операція з імплантації силіконових протезів була проведена успішно. І це надалі посприяло створенню ще більш вдосконаленої моделі імплантатів: оболонку з силікону заповнювали сольовим розчином вже після введення в молочну залозу. Це дозволяло проводити таку операцію через невеликий розріз. Згодом вчені повідомили про можливу шкоду подібних імплантатів і їх здатності викликати рак молочних залоз. Було проведено безліч випробувань, проте однозначної відповіді так і не було отримано.
В результаті було прийнято рішення використовувати силіконові імплантати тільки з метою відновлення грудей (після її видалення), а для естетичних операцій застосовувати імплантати з силікону, заповнені сольовим розчином. З плином часу розроблялися нові імплантати. На сьогоднішній день виділяє кілька поколінь оболонки імплантатів. Вони відрізняються багатьма характеристиками, які безпосередньо впливають на безпеку їх застосування.
24 березня, 2016