plastika.ua

Впишіть своє Ім’я та телефон і ми вам зателефонуємо

Реконструкція грудей власними тканинами

Реконструкція грудей власними тканинами

  • Головна
  • Реконструкція грудей власними тканинами
Спеціалісти
Слоссер Дмитро Слоссер Дмитро Пластичний хірург

Реконструкцію грудей власними тканинами порівняно недавно використовують серед методів сучасної пластики в якості альтернативи силіконовим та іншим імплантатам, але її популярність постійно зростає. Пов'язано це з тим, що подібна хірургія гарантує результат більш тривалої дії. А тканини, що становлять основу відновлених грудей, мають консистенцію, схожу на структуру молочної залози. У той же час при використанні навіть дуже якісного імплантату через 10, максимум 15 років, його доведеться обов'язково міняти.

Вибір методу відновлення

Техніка відновлення грудей із застосуванням власного матеріалу позбавить жінку від психологічного дискомфорту, який незмінно виникає при втраті грудей. Досвідчений фахівець може зробити реконструкцію природної форми грудей, враховуючи всі індивідуальні особливості пацієнтки. А жінка, дотримуючись усіх інструкцій лікаря, отримає дивовижні результати подібного методу відновлення.

Реконструкція грудей власними тканинами проводиться пластичним хірургом після хірургічного видалення грудей. Як правило, подібне відновлення може застосовуватися відразу ж після операції мастектомії, тому жінка отримує відновлені груди за один хірургічний процес. Але мастектомія і реконструкція одночасно не завжди можливі. Іноді пацієнтці доводиться почекати, поки організм відновиться після видалення і буде готовий до пластики.

Реконструкцію за допомогою власних тканин тіла виробляють під загальною анестезією. На вибір доктором методу відновлення впливає загальне здоров'я пацієнтки, її медична ситуація в даний момент, побажання жінки щодо форми молочної залози і розміру грудей. Реконструкція молочної залози призначена для того, щоб відновити об'єм грудей, її форму, сосок і ареальну область, симетричність молочних залоз.

Є кілька способів відновлення із застосуванням власних тканин. Кожен спосіб має свої показання і протипоказання. Як правило, фахівець робить вибір в залежності від обширності мастектомії і структури тканин, які довелося видалити.

Реконструкція за методом DІEP-хірургії

Пластику за методом DІEP хірурги застосовують з 90-х років. Це складна операція, яка загрожує ускладненнями, тому процедуру рекомендують не кожній пацієнтці. Її призначають жінкам з досить великим об'ємом тканин, з яких береться вільний клапоть і пересіджується. Цей метод використовують тільки досвідчені лікарі, які спеціалізуються на мікрохірургічній медицині. DІEP-хірургія допустима, навіть якщо жінці раніше робили ліпосакцію або апендектомію.

Протипоказання для пластики DIEP:

  • Зайва худорба і невеликий запас жирових тканин.
  • Куріння, що погіршує приживлення тканин, які були пересаджені.

У процессі DIEP- пластики у нижній області живота доктор вирізає клапоть шкірного покриву разом з підшкірним жиром, кровоносними судинами. З вирізаного клаптя фахівець формує молочну залозу, потім акуратно пришиває її. Після цього йде тривалий процес відновлення кровоносних судин. Застосовується операційний мікроскоп. Процедура триває близько 5 годин. Відновлювальний період триває місяць.

Особливості операції TRAM-пластики

Відновлення грудей за методом TRAM-хірургії сьогодні більше за інших популярно серед жінок, які перенесли мастектомію. Часто до нього вдаються пацієнтки, які мають надлишок жирових відкладень в області живота. Їм одночасно видаляють зайвий жир зі стінок живота.

Методику відновлення по TRAM-технології протипоказано проводити:

  • Занадто худим жінкам, через недостатню кількість жирових тканин на животі.
  • Пацієнткам, які мають післяопераційні рубці на стінках живота.
  • Жінкам, які курять, через погану циркуляцію крові в тканинах.

При клаптиковій TRAM - пластиці лікар вирізає клапоть овальної форми, який складається з шкірного покриву, фасцій, підшкірного жиру і м'язів. Вирізані тканини він проводить крізь тунель в зону майбутніх грудей. При такому методі зв'язок кровоносних судин з клаптем не переривається.

Пластичний хірург формує груди з тканин живота, а потім пришиває їх на потрібному місці. Якщо ж лікаря все-таки довелося відрізати тканини від кровоносної судини, щоб краще і швидше його перемістити, він використовує мікрохірургію для підшивки судини крові. Реконструкція грудей імплантатами може проводитися одночасно з TRAM-хірургією. Операцію виконують протягом трьох годин.

Багатьом пацієнткам, які вдаються до технології TRAM, подобається те, що жирові тканини січуться з області живота. Але їм слід знати і про мінуси процедури:

  • TRAM- пластика залишає рубець великих розмірів в області живота, де січеться клапоть тканин.
  • Втрачається значна чутливість грудей, оскільки при переміщенні частини тканин руйнуються нервові волокна.
  • Зміщується і розтягується пупок через те, що вирізається частина тканин живота, але пластичний хірург це може відкоригувати.

Відміна DIEP-пластики від TRAM-хірургії

Популярними методами відновлення молочних залоз матеріалом власного тіла є клаптева DIEP- методика та TRAM- пластика. Вони припускають застосування тканини живота пацієнтки для реконструкції залоз. У процесі використання методу DIEP лікарі січуть на тілі жінки частину тканин, яка складається з шкірного покриву, жирової клітковини і кровоносних судин, а конкретніше, глибокої епігастральної артерії. М'язів на цій ділянці тканин немає. Тоді як метод TRAM-хірургії передбачає наявність в клапті також м'язових тканин.

Оскільки методика DIEP-пластики не потребує наявності м'язів в тканинах для створення нових грудей, період відновлення після пластики проходить значно легше і триває менше. Клапоть, що січеться лікарем при операції, не послаблює в даному випадку м'язовий шар стінок живота пацієнтки, тому що DIEP-пластика доставляє менше дискомфорту пацієнтці.

Методи клаптевої DIEP і TRAM технік відрізняються способом надходження крові в ту частину тканин, яка застосовується для реконструкції грудей:

  • Методика DIEP використовує вільний клапоть. Цей клапоть повністю січеться від інших тканин. Щоб відновити його кровопостачання фахівці застосовують мікрохірургічну медицину. Тому для відновлення заліза за методом DIEP потрібно більше часу - до 5 годин на одну молочну залозу.
  • Метод TRAM- хірургії не потребує повного відділення клаптя від живота, тому лікар зберігає природне кровопостачання, властиве тканинам.

Обидві методики вимагають подальшої абдомінопластики, яка відновить стінки живота, а також приховає наслідки хірургічного втручання.

Реконструкція з використанням спинних м'язів

Для того щоб відновити форму грудей силами власного організму застосовується методика створення грудей з клаптя спини. Використовують найширший спинний м'яз, який є одним з найбільших на спині. Вона знаходиться під лопаткою і тягнеться від пахв до основи хребта. Для реконструкції лікар розрізає шкіру в цій області, а також підшкірний жир і найширший м'яз, вирізає клапоть і проводить його по спеціальному тунелю туди, де молочна залоза буде формуватися. Кровоносні судини під час операції намагаються не зачіпати. Тканини формують у вигляді грудей і після пришивають. На всю операцію хірурги витрачають дві-три години.

Метод із застосуванням м'язів спини фахівці рекомендують жінкам, які мають малі або середні розміри грудей, тому що тканин на цій ділянці спини небагато. Щоб створити необхідну форму молочній залозі лікарям майже у всіх випадках доводиться вдаватися додатково до імплантатів.

Методика із застосуванням спинних клаптів має свої плюси і мінуси:
  • Вона проста у виконанні і не загрожує великими ускладненнями, тому багато фахівців вважають за краще використовувати її.
  • Негативним моментом даної методики також може бути диспропорція на спині, яка з'являється після вирізання клаптя м'язів.
  • Мінусом є різка відмінність кольору і текстури шкірного покриву на спині і на грудях.

Використання сідничних тканин

Відновлення грудей проводять також тканинами із зони сідниць. Для реконструкції форми грудей сідничні клапті використовують рідко, тому що цей метод складний і може викликати ускладнення. В ході операції хірург робить овальний розріз на сідницях і січе клапоть з шкірними покривами, а також м'язами і жировими тканинами. Після цього пришиває його в зоні грудей і формує молочні залози. Якщо потрібен досить великий розмір молочної залози, то необхідне застосування імплантатів.

Техніку операції з пересадки клаптя з сідниць вважають складною, тому що сідничні тканини доводиться відокремлювати разом з кровоносними судинами. Щоб відновити їх зв'язок, потім доводиться використовувати мікрохірургію. Операція займає до 12 годин. При серйозному пошкодженні судин крові сідничні тканини можуть не прижитися. Відновлення грудей вимагає періодичного медичного обстеження молочних залоз і організму в цілому після процесу повного відновлення.